Cengiz İnşaat

cengiz

Cengiz İnşaat

Cengiz İnşaat: Küresel ve Öncü Bir Marka

Cengiz İnşaat, tamamlanan ve devam eden proje değerine bakıldığında Türkiye’nin büyük ölçekli altyapı projelerini üstlenen, önde gelen inşaat kuruluşlarından biridir. Şirket’in kurulduğu yıllarda Türkiye’deki altyapı çalışmaları yurt dışından firmalar tarafından üstlenilirken, bugün Cengiz İnşaat hem ülkemizde hem de uluslararası pazarda Batılı kuruluşların rakibi haline geldi. Başarı grafiğini Türkiye ve yurt dışındaki projeleri ile yukarılara taşımaya devam eden Şirket, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olan İstanbul Havalimanı Yap-İşlet-Devret Projesi’nin yapımı ve 25 yıllık işletme hakkını da kendi liderliğinde kurulmuş olan Ortak Girişim Grubu ile 2013’te kazandı. Cengiz İnşaat’ın sağlam konumunun arkasında; güçlü finansman yapısı, piyasa güvenilirliği ve kalite anlayışı yer alıyor. Şirket’in, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da yerleşmiş imajı, küresel bir marka olarak kendi yolunda emin adımlarla yürümesini sağlıyor.

Proje ortaklıkları ve işbirliği anlayışı
İş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 60.000 kişilik istihdama ulaşan Cengiz İnşaat, deneyimli insan kaynağı ve en yeni teknolojiye sahip geniş makine parkı ile bugün yurt içinde ve yurt dışında projelerine hızla devam ediyor.
Hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı projelerde, öncelikle projelerin büyüklüklerini, ülkedeki ihtiyaç ve ihtiyaçla ilgili talepte bulunan kamu kuruluşlarının motivasyonlarını, söz konusu ülkenin taahhüt kültürünü, finansman gücünü değerlendiren Cengiz İnşaat’ın en önemli özelliklerinden biri de kendi sektöründe yerli ve yabancı ortakla çalışma tecrübesinin fazla olması. Şirket bugün, rekabetin yoğun olduğu inşaat sektöründe rakipleri ile ortak projeler hayata geçirebilecek özgüven ve istikrar ile çalışmalarını sürdürüyor.

Hızlı karar kabiliyeti
Cengiz İnşaat, gelişmiş teknik ve teknolojik altyapısı sayesinde maliyetlerini minimize edebilen bir kurum. Sahip olduğu lojistik güç ile sahada oluşabilecek herhangi bir teknik aksaklığı hızlıca giderebilecek kabiliyette olan Şirket, bu sayede projelerine ara vermeksizin devam edebiliyor. Üstlendiği projelerin ihtiyaçlarına özel çözümler de geliştiren Cengiz İnşaat, teknolojinin hızını yakaladığı sürece kendi performansının hızının da artacağını bilen bir anlayış ile altyapı yatırımlarını gerçekleştiriyor. Cengiz İnşaat ayrıca yurt dışından danışmanlık aldığı kurumlarla işbirlikleri yaparak, projelerde yurt dışındaki tecrübe ve teknik birikimi kendi iş yapma biçimlerine entegre ediyor. Türkiye’deki ve yurt dışındaki kamu ihalelerine katılarak yeni ve prestijli projeler kazanan Cengiz İnşaat’ın iş yapma biçimindeki en belirgin özellikler ‘Hızlı karar alabilmesi, hızlı manevra kabiliyeti ve şeffaf bir yapıya sahip olması’. Bu hızlı iş bitirme yeteneğinin en önemli nedenlerinden biri de Şirket’in ödenek beklemeksizin projelere başlayabilecek finansal güce sahip olması.

Yurt dışı çalışmaları
Türkiye’de, kendini pek çok başarılı proje ile kanıtlamış bir kurum olan Cengiz İnşaat, aynı başarı ivmesini yurt dışı projeleriyle de yakaladı. Şirket, Kazakistan’da, Bosna Hersek’te ve Bulgaristan’da birçok otoyol projesini tamamladı. Cengiz İnşaat’ın bugüne kadar yurt dışında tamamladığı projeler arasında; Azerbaycan’daki Vayhir Barajı ve HES projesi, Şemkirçay Barajı, Kazakistan’daki Aktobe – Martuk yolu, Bulgaristan’daki Ljulin – Daskalovo Otoyolu, Erbil’deki Altunkopri Yolu, Azerbaycan’daki Tahtaköprü – Ceyranbatan Sulama Kanalı, Bosna-Hersek’teki Suhodol-Vlakavo – Tarcin Otoyolu ve Erbil’deki Hawler Uluslararası Havalimanı yer alıyor.

Cengiz İnşaat Faaliyet Alanları

Karayolu
Havalimanı
Tünel
Köprü̈ ve viyadük
Yüksek hızlı tren
Metro
Deniz Yapıları & Limanlar
Baraj ve HES
Enerji santrali
Kentsel altyapı çalışmaları
Otel tesisleri ve inşaatı
Boru hattı (Petrol, Doğalgaz, Su)
Sulama ve su kaynağı

Önceki Cem Ofset

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.