Temel hedefimiz tüm müşterilerimizi 2.6 trilyon dolar ithalat yapan ABD pazarına kalıcı olarak girmelerini sağlamaktır.
Yolumuz çetin, uzun ve meşakkatli. Korkmadan sebat ve inançla işte biz bu yolun yolcusuyuz…

Süleyman Ecevit SANLI
Taba – AmCham Genel Başkanı

Biyografi

Süleyman Ecevit SANLI

Süleyman Ecevit SANLI, 1973 yılında Mersin-Tarsus’ta dünyaya geldi. İzmir’de Maliye Okulu’nun ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Mali Hukuk alanında yapan Sanlı, 1990 yılında Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda göreve başladı. 1990-2010 yılları arasında, 20 yıl boyunca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Mersin ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok farklı ilinde ve Gümrük Bölge Müdürlüklerine bağlı Gümrük Müdürlüklerinde görev yaptı. Gümrük Teşkilatındaki görev süresinin son 7 yılında Gümrük Muayene Memurları Derneği’nin iki dönem başkanlığını yürüttü.

2011 yılında Gümrük Teşkilatından ayrılarak bir firmada Genel Müdür olarak özel sektöre adım atan Sanlı, 2013 yılında gümrük müşavirliği ve lojistik hizmet alanlarında faaliyet gösteren NARİN Gümrük Müşavirliği ve Elsan Global Lojistik grup şirketlerini kurdu. Halen şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten Süleyman Ecevit Sanlı, bir dönem Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği (TÜMBİAD) Başkanlığı, iki dönem Türk Amerikan İş Adamları Derneği TABA-AmCham Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Türk-Amerikan ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla 1987 yılında kurulan TABA AmCham Başkanlığı görevine 2021’de seçilen Sanlı, şu anda Türk Amerikan İş Adamları Derneği-Amerikan Ticaret Odası Türkiye Temsilciliği Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Sanlı, ASAM-ASAD Avrasya Araştırmalar Merkezi, Üst Düzey Yöneticiler Derneği (CEO Platformu), Çelik Dış Ticaret Derneği, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (IGMD) ve UİP Boğaziçi Zirvesi üyesidir. Süleyman Ecevit Sanlı, Bloomberg TV Kanalı, EKO TÜRK TV Kanalı Stüdyo New York, Piyasa Analiz, A Para TV Kanalı Paranın Yönü, Küresel Bakış, CNN TÜRK TV Kanalı Günlük gibi onlarca canlı yayın programında; Analiz Gazetesi ve Dünya Gazetesi ekonomi sayfalarında; Yeni Ekonomi Dergisi, GMMD Divan Dergisi, Gümrük ve Ticaret Dünyası Dergisi gibi önemli kurum dergilerinde ve Tekstil Dergisi gibi sektörel birçok kıymetli yayında makaleleriyle yer almıştır ve radyo programlarında söyleşilerde bulunmuştur.

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde ikinci üniversite eğitimini alan ve İngilizce bilen Sanlı, evli olup üç kız çocuğu babasıdır.

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.