Doğrudan Temsilcilik

Temsil işlemleri sözleşme veya hukuki işlemlerin temsil olunan kişi hesabına ve adına başka kişi tarafından gerçekleştirilmesidir. Ticari hayat beraberinde bir takım ekonomik ve hukuki zorlukları da gerektirir. Bu nedenle kişiler, temsil kurumu ile bazı yükümlülükleri yerine getirir.

Bu açıdan sadece şirketler değil aynı zamanda vakıflar, dernekler de buna dahildir. Temsil kendi içinde ayrılmakta olup doğrudan temsilcilikte temsil olunan kişinin adına ve hesabına hukuki işlemler gerçekleştirilir. Temsilcinin yaptığı hukuki işlemler sonuçlar açısından temsilci üzerinde doğmaktadır. Sonradan da temsilciden, temsil olunana devredilmelidir.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği doğrudan temsilcilik konusunda hem Amerika’da yatırım yapmak isteyen Türk yatırıcılara hem de Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Amerikan yatırımcılara yardımcı olmaktadır.

Derneğimiz Amerika Birleşik Devletlerinde çok sayıda temsilciliklere sahiptir. Amerikan Ticaret Odaları Birlikleri, sivil toplum kuruluşları ve kamu otoriteleri ile beraber çalışılmaktadır. Bunlar kapsamında doğrudan temsilcilik daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Türkiye ve Amerika’da Doğrudan Temsilcilik

Doğrudan temsilde yetki verilen temsilcinin gerçekleştirdiği hukuki işlemlerin hükmü ve sonuçları, yapıldıkları andan itibaren temsil olunan tarafa aittir. Bu bakımdan doğrudan temsil, tüzel kişiliği temsile yetkili, onun çalışanı sıfatında görülmektedir. Vergi idari cezadan da temsil edilen sorumludur.

Bu nedenle Türkiye’de şirket açmak isteyen yabancıların ya da Amerika’da firma kurmak isteyen Türklerin, doğrudan temsilcilik seçerken dikkatli olması şarttır. Aksi durumlar zorlu hukuki süreçleri de beraberinde getirir.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği bu konuda bünyesinde bulunan profesyonel ekiplerle temsilciliklerinizi güvenilir ve kaliteli bir yapıyla sunmaktadır. 102 ülkede bulunan temsilcilikleri ile geniş bilgilere kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Bunun yanı sıra her üyenin birbiriyle tanışarak, yeni işler oluşturmasına da olanak tanır.

Türkiye ve Amerika’da Firma Kurmak

Yurt dışında bir firma açarak yatırım yapmak vize başta olmak üzere hukuki süreçleri, finansal işlemleri de beraberinde getirir. Dolayısıyla firmanızı kurmadan önce şirket kurulumu, finans, hukuk ve yatırım danışmanlıkları almak yatırımınızı daha sağlam temellere inşa etmenizi sağlar.

Böylece ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek potansiyel problemler ortaya çıkmadan kaldırılabilir. Türk Amerikan İş Adamları Derneği profesyonel ekipleri ile şirketlerinizi daha kısa sürede sorunsuz ve yönetmeliklere uygun şekilde kurmanıza yardımcı olur.

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.