ÜYE OLMANIN AVANTAJLARI

TABA Üyeliği Ne Sağlar?

TABA AmCham üyeliği, Amerika ile hâlihazırda iş ilişkileri olan ya da ilgili ülke ile iş ilişkilerini geliştirmek isteyen üye firmalar ile Türkiye de faaliyet gösteren Amerikan şirketlerini, derneğin misyon ve vizyonunu paylaşan Gerçek ve Tüzel kişileri kapsamaktadır.

Taba Gerçek ve Tüzel üyeleri ile Türkiye’nin 4 Bölgesinde yaklaşık 900 üyesi ile faaliyet göstermektedir. Üyelik kapsamında özel etkinliklere katılım, amaca yönelik tanıtım fırsatları oluşturma ve iş ağlarını geliştirme gibi olanaklardan yararlanma imkanı bulan üyeler, 102 ülkede bulunan Amcham temsilcilikleriyle yakın iletişimde bulunulması yolu ile Amerikan şirketleriyle ilgili değerli bilgilere ve Türkiye’de geniş bilgi ve iletişim ağına erişim sağlar.

Taba bünyesindeki komisyonlar aracılığı ile iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ilişkileri kurmakta, üyeleri için ihtiyaç duydukları iş planlarını ve stratejilerini sağlamakta, dış ilişkilerde karşılaşılan ve yeni iş birlikteliklerinin oluşumunu olumsuz etkileyen sorunları belirli ölçülerde bertaraf etmekte, firmaların yabancı muhatapları ile bir araya gelmesini sağlamaktadır.

Amerikan iş çevreleri ile Türkiye’deki A.B.D. Hükümet temsilcileri arasındaki ilişkilerin kurulmasında yardımcı olur.

Tüm üyelerin bir birleri ile tanışıp yeni iş imkânları yaratmaları için zeminler yaratır.

Taba üyeliği özellikle Amerika da veya farklı pazarlarda yer almak isteyen firmalar için ciddi imkânlar yaratmaktadır. Taba bu amaçlara yönelik olarak yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda iş adamlarını bir araya getiren toplantılar, seminerler ve organizasyonlar düzenlemektedir, üyelerine bilgi desteği sağlamakta ve lobi çalışmaları yapmaktadır.

Etkinlikler:
TABA AmCham üyelerine özel birçok etkinlik düzenlemektedir. Bu etkinlikler iletişim ağı geliştirmenin yanı sıra, üyelerin iş ve yatırım dünyasının önde gelen liderleri ile bir araya gelebileceği ve fikirlerini paylaşabileceği bir platform sağlar.

İş Bağlantıları:
TABA AmCham, uluslararası piyasalarda bulunan ve birbirinden farklı sektörleri temsil eden birçok liderin odak noktasındadır. AmCham Avrupa temsilcilikleri ve AmCham global ağı ile yakın temaslar ve bilgi alış verişi yoluyla TABA AmCham, üyelerine uluslararası ticaret ve yatırım konularında destek sunmaktadır. Üyeler TABA AmCham’ in geniş iletişim ağından yararlanabilmektedir.

Erişim
TABA AmCham aşağıdaki kanallar yolu ile üyelerinin güvenilir ve nitelikli bilgiye erişimini sağlar;

* Türkiye’de İş ve Yatırım Araştırmaları
* Üye Profili Araştırması
* Raporlar & Sektör Çalışmaları

Komiteler:
Birçok farklı sektörden üyeyi temsil eden TABA AmCham Komiteleri, üye şirketlere pazardaki olanakları değerlendirme, sektörel sorunlarını araştırma ve çözüm önerileri sunma, trendleri yakalama, iş ve yatırım konusunda görüşlerini sunma konusunda bir platform sağlar.

Üye Profili Araştırması:
Her yıl TABA AmCham, öncelikli çalışma alanlarını belirlemek ve üyeler arası ticari ilişkileri arttırmak amacı ile Üye Profili Araştırması yapmaktadır.

Tanıtım:
TABA AmCham, üyelerinin tanıtım faaliyetlerini kendi web sitesi, haber bültenleri dergi ve aktif sosyal medya platformları ile desteklemektedir. Bu platformlara ek olarak üyeler, TABA etkinliklere sponsor olarak şirketlerinin tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunabilirler.

Web Sitesi & Sosyal Medya:
TABA AmCham’in web sitesi ve canlı sosyal medya platformları, üyelerin hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için hizmet sunmaktadır.

Haber Bültenleri:
TABA AmCham’in yayımlanan haber bülteni, üyelere AmCham’in son dönemde gerçekleştirdiği etkinlikler, iş geliştirme olanakları, yeni üyelerin tanıtımı, üyelerden haberler ve gelecek dönem etkinlikleri gibi güncel bilgiler sağlamaktadır.

Özel Etkinlikler & Sponsorluk Olanakları:
TABA AmCham’in gerçekleştirdiği özel etkinlikler ve raporlar üye şirketlere sponsorluk olanakları sunarak, üyelere erişim, tanıtım ve iş hizmetleri anlamında katkı sağlamaktadır. Yıl içerisinde gerçekleştirilen birbirinden farklı etkinlik ve raporlara sponsor olan üyelerin, etkinlik gününde/raporda ve online platformlarda tanıtımı gerçekleştirilir.

İş Hizmetleri:
TABA AmCham, iş dünyasında geniş ve güvenilir bir iletişim ağı sunmaktadır. Üyeler bu iletişim ağını kullanarak kendi faaliyet alanlarındaki konularda bağlantılar kurabilirler.

* Ticaret Misyonları
* Bilgilendirici Seminerler
* Yıllık Üye Konferansları

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.