Hukuksal Danışmanlık

Dünya üzerinde bulunan her ülkenin kendine özgün hukuku bulunmaktadır. Dolayısıyla farklı bir ülkede yatırım yapmak, firma açmak istiyorsanız söz konusu ülkenin hukukunu bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra şirket açarken tüm süreçler yasalara uygun olmalıdır.

Hukuksal danışmanlık hizmetleri almak bu konularda sorun yaşamadan şirketinizi açmanıza yardımcı olacaktır.  Bu bakımdan Türk Amerikan İş Adamları Derneği size profesyonellerden oluşan kadrosu ile uzman hizmetler sunmaktadır.

Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Amerikanlar ve Amerika’da yatırım yapmak isteyen Türklere hukuki süreçler üzerine destek olunmaktadır. Böylece oldukça karmaşık olabilen yasal prosedürlerin kolay bir şekilde atlatılması sağlanır. Firmanızda bir avukat olsa bile mali davalarda uzman yardımcılar, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda size destek olacaktır.

Hukuksal Danışmanlık Hizmetleri

Firmaların kuruluş sürecinden itibaren hukuksal danışmanlık hizmetlerine gereksinimi vardır. Zira birçok adli vaka içerisinde detaylı vergi ve muhasebe raporları gerekebilir. Özellikle finansal konular söz konusu olduğunda avukatınız bulunsa dahi oldukça karmaşık bir yasal prosedürler olabilir.

İlgili ülkenin kanunlarına hâkim olmak, bunların çözülmesinde büyük bir önem taşımaktadır. Mevcut mali kayıtların incelenmesi, mali tabloların gözden geçirilmesi, tanıkların belirlenmesi gibi konularda firma avukatlarıyla işbirliği yapılarak uygun çözümler üretilmelidir.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği bu süreçlerin hepsini profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Üye firmalara hukuksal danışmanlık çerçevesinde,

  1. Usulsüzlük kontrolü,
  2. Ekonomik kayıp hesaplamaları,
  3. Yatırım değerleme,
  4. Hukuki muhasebe,
  5. Hissedar anlaşmazlıkları,
  6. Uzman tanıklığı,
  7. Mali rapor inceleme ve hazırlama dahil çok sayıda hizmet sunulmaktadır.

Bunların yanı sıra davalarda taraflara destek olunmaktadır.

Şirket Kurma Danışmanlığı

Şirket kurulumu başından sonuna kadar hukuki süreçleri beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla özellikle yurt dışında o ülkenin hukukunu bilen avukatlara ek olarak, hukuksal danışmanlık hizmetleri almak gerekmektedir.

Böylece tüm süreçleri kontrollü ve sorunsuz bir şekilde yapmanız mümkündür. Türk Amerikan İş Adamları Derneği bu bakımdan Amerika’da şirket kuran Türklere ve Türkiye’de firma kuran Amerikanlara hukuki destekler vermektedir.

Bu işlemleri daha verimli hale getirebilmek için sivil toplum kuruluşları ile kamu otoriteleri ile ortak çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.