Fizibilite Hazırlaması

Fizibilite danışmanlığı gerçekleştirilecek olan yatırımın teknik ve mali açılardan değerlendirilmesini kapsamaktadır. Dolayısıyla bir yatırım yapmadan önce, bu kararın esas olarak alındığı, tüm bilgilerin değerlendirilerek sonuca ulaşıldığı bir danışmanlık sürecidir.

Bunun sonucunda fizibilite raporu oluşturularak sunulmaktadır. Yeni bir iş fikrine başlamadan ya da bir yatırı yapmadan tüm detaylar incelenerek, doğru planlamalar yapılır. Böylece daha verimli sonuçlar elde edilebilir.

Özellikle yurt dışında bulunan firmaların ya da yurt dışında yatırım yapmak isteyen iş adamlarının, fizibilite raporlarını doğru oluşturması gerekir. Türk Amerikan İş Adamları Derneği Amerika’da yatırım düşünen Türklere bu konuda profesyonel ekipleri ve temsilcilikleri ile yardımcı olmaktadır. 

Yurtdışı Fizibilite Hazırlanması

Fizibilite çalışmalarında sadece mevcut durumlar değil aynı zamanda geleceğe yönelik tahminler de değerlendirilir. Tüm bunlar eldeki veriler, sektörün durumu gibi maddeler kapsamında analiz edilir. Öncelikle piyasa araştırması yapılarak hedef pazarın tespit edilmesi, ürün satış fiyatlarının değerlendirilmesi, rakiplerin araştırılması ve benzeri çalışmalar gerçekleştirilir.

Ardından da üretim esnasında yararlanılacak teknolojiler, uygun makine ve ekipmanlar, tedarikçilerin belirlenmesi, üretim kapasitesinin incelenmesi gibi süreçler gelmektedir. Teknik çalışmaların böylece yapılması ardından da finansal analizler gelir.

Bu süreç toplam yatırım maliyetini, üretim kullanılan girdileri, sermaye gereksinimlerini, satış fiyatlarını, nakit akışlarını ve tüm bunların sonucunda yatırımın ne kadar karlı olduğunu içerir. Tüm bunlar değerlendirildikten sonra sonuçlar elde edilir.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği profesyonel ekipleri ve tecrübesi ile Amerika’da yatırım yapmak isteyen iş adamlarına detaylı fizibilite raporları oluşturmaktadır. Böylece planlarınızın ne kadar karlı olduğunu görebilir, buna göre düzenlemeler yapabilirsiniz.

Kaynaklarınızı doğru şekilde kullanarak, aldığınız verimi daha da fazla arttırabilirsiniz. Fizibilite ardından proje yönetimi ve tamamlanması esas olup, derneğimiz tüm süreci uzman ekipleri ile yönetmektedir.

Türkiye ve Amerika’da Şirket Kurulumu

Amerika’da bir şirket kurarak yatırım yapmak istiyorsanız, girmek istediğiniz sektöre göre fizibilite çalışmasının yapılması ne kadar kar alabileceğinizi baştan tahmin etmenize olanak tanıyacaktır. Böylece doğru planlar yaparak, ileriye yönelik stratejiler oluşturmanız da mümkündür.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği Amerika’da bulunan temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşları ve kamu otoriteleriyle çalışması sonucunda daha iyi raporlar almanıza yardımcı olmaktadır.

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.