Lojistik Destek

Lojistik destek ürünlerin, hizmetlerin ya da insanların herhangi bir zamanda gerek duyulan yere taşınmasını kapsar. Ürün ve hizmetlerde depolama, malzeme idaresi, nakliye ve envanter gibi ambalajlama bilgileri de birleştirilir.

Eğer yurt dışında bir şirket açmayı hedefliyorsanız, planlama aşamasında ilk düşünmeniz gereken noktalardan bir tanesini lojistik oluşturur. Ülkenin şartlarını, yollarını bilmek, gümrük mevzuatlarına hâkim olmak, hangi ulaşım yönteminin daha uygun olduğunu tespit etmek şarttır.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği, lojistik destek kapsamında Amerika’da firma kurmak isteyen Türklerle, Türkiye’de firma kurmak isteyen Amerikanlara yardımcı olmaktadır. Böylece aklınızdaki soru işaretlerini çözerek daha iyi planlamalar yapabilir, yatırımınızdan daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Lojistik Destek Danışmanlığı

Lojistik destek her firma için özel olarak planlanan projelerdir. İlgili şirket, kurumsal süreçler ve stratejiler bir arada ele alınarak, ticari beklentiler çerçevesinde yürütülmektedir. Burada maliyet verimliliğinin en üste çıkarılması hedef olarak kabul edilmektedir.

Projelerde lojistik süreçleri analiz edilerek raporlanmaktadır. Ardından optimizasyon yoluna gidilerek maliyetler en düşük seviyelere indirilmektedir. Buna ek olarak firmanın gerçekleştirdiği ihracat ve ithalata yönelik yönetim danışmanlıkları da sağlanır.

Yurt dışında yapılan ticari faaliyetlerde o ülkenin gümrük ve mevzuat kurallarına uymak şart olduğu için bu çerçevede yapılan işlemlerin doğruluğu, hukuka aykırı olmadığı kontrol edilir. Türk Amerikan İş Adamları Derneği bu süreçleri profesyonel bir şekilde yürüterek, en iyi sonuçları almanıza yardımcı olmaktadır.

Firma Kurulum ve Lojistik Destek Danışmanlığı

Amerika’da bir şirket kurmak istiyorsanız bunun faydalarından, gümrük mevzuatına kadar her konuya hâkim olmanız gerekir. Aksi durumda hukuka aykırılık olursa ciddi sorunların yaşanması muhtemeldir. Bunların yaşanmaması için şirket kurulumu ve lojistik destek danışmanlığı, size projelerinizi ve işlerinizi daha iyi yönetmenize olanak tanımaktadır.

Türk Amerikan İş Adamları Vakfı Amerika ya da farklı pazarlarda bulunmak isteyen firmalara büyük olanaklar sunmaktadır. Ayrıca Amerikan Ticaret Odaları Birlikleri, kamu otoriteleri ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Sektörünüz ve firmanız ayrıntılı bir şekilde ele alınarak, size en uygun lojistik, firma kurulum ve hukuksal danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

 

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.