Eğitim Danışmanlığı

Eğitim danışmanlığı hizmetleri yurt dışında bir ülkede eğitim almak isteyen kişilere yardımcı olan, onları bilgilendiren ve yönlendiren hizmetlerdir. Bu kapsamda hangi vize türünün alınması gerektiği, dil ve üniversite eğitimlerinin farklı bir ülkede nasıl alınabileceği, eğitim alırken çalışma olanakları ve yurt dışından öğrenci alan bölümler girmektedir.

Bu konular hakkında ayrıntılı eğitim danışmanlığı almak geleceğinizi daha iyi planlamanıza yardımcı olur. Böylece en uygun vizeyi alabilir, sizin için en uygun bölümleri keşfedebilirsiniz. Eğer aynı zamanda çalışmak da istiyorsanız, bunun için hangi seçeneklerin olduğunu görebilirsiniz.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği tarafından sunulan hizmetler arasında bulunan eğitim danışmanlığı, bu soruların cevabını bulmanıza yardımcı olur. Eğitim hayatınıza Amerika’da devam etmek istiyorsanız aklınızdaki tüm sorulara çözüm getirilerek yeni öğrencilik hayatınız başlatılır.

Bunun yanı sıra Türkiye’de eğitim almak isteyen Amerikan öğrencilere de aynı hizmetler sunulmaktadır. Böylece daha verimli bir eğitim olanağı tanınır.

Amerika’da Eğitim Danışmanlığı

Amerika her yıl çok sayıda yabancı uyruklu öğrenciyi kendine çekmektedir. Eğitim kurumları ve gelişmiş yapısıyla birçok fırsat sunmaktadır. Eğitim hayatınıza Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmek istiyorsanız, öncelikle hangi bölümleri düşündüğünüz ortaya koyulmalı, bunların uluslararası öğrenci kabul edip etmediği değerlendirilmelidir.

Ardından da size uygun bir şehir, üniversite bulunur. İsteyen kişiler için çalışma olanakları da değerlendirilir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra, öğrenci vizesi işlemleri yapılır. Türk Amerikan İş Adamları Derneği tüm bu süreci başından sonuna kadar profesyonel bir şekilde yöneterek, doğru tercihler yapmanıza yardımcı olur.

Derneğimiz bunun yanı sıra eğitimine Türkiye’de devam etmek isteyen Amerikan uyruklu kişilere de yardımcı olmaktadır.

Eğitim Danışmanlığı Hangi Alanlarda Verilir?

Eğitim danışmanlıkları kişiye özel olarak verilmektedir. Bu bakımdan Amerikan Devlet Üniversiteleri ya da Özel Üniversitelerden mesleki okullardan, 2 yıllık okullara kadar geniş bir tercih vardır. Bunun yanı sıra dil eğitimi almanız da mümkündür.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği tüm öğrencileri özel bir şekilde yönlendirerek, kendisine en uygun şehirleri ve üniversiteleri bulmasına yardımcı olmaktadır. Danışmanlık hizmetleriyle sürecin daha kolay ve sorunsuz tamamlanması sağlanmaktadır.

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.