İmisk Group

imisk

İmisk Group

IMISK Türkiye’de, 1959 yılında Sayın İbrahim Miskavi tarafından kendi adı altında kurulmuştur. O dönemdeki ana faaliyetleri narenciye, kereste, kağıt, kuru sebzeler, ham pamuk ithalatı ve ihracatı oluşturuyordu.

Ham pamuk ihracatına odaklanma
1971 yılında şirket ham pamuk ihracatı konusundaki faaliyetini arttırdı ve sektörün liderlerinden biri haline geldi.

Taşımacılık Faaliyetleri
1976 yılında, şirket Türkiye’den Ortadoğu’ya, özellikle Irak’a taşımacılık faaliyetlerine başladı, proje taşımaları üzerine odaklandı.

Anonim Şirket Haline Gelmesi
1987 yılında Şirket İmisk A.Ş. adı altında bir anonim şirket haline geldi ve kurumsallaştı.

Depolama
1989 yılında şirket Mersin Serbest Bölgesinde ilk deposunu inşa etti, depolama hizmetleri faaliyetlerine başladı.

BDT Ülkelerine yayılma
İMİSK A.Ş., 1991 yılında, Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla beraber depolama ve nakliye hizmetlerini kendi adına kurduğu ofisleri ile Birleşik Devletler Topluluğu’na doğru genişletti.

Hopa Limanı
1997 yılında Park Holding ile bir ortak girişim kuruldu, Hopa (Türkiye) Limanı 30 yıllığına kiralandı, limanın modernizasyonu yapıldı ve işletilmesine başlandı.

Misnak Taşımacılığın Kurulması
Grup, 2003 yılında kendi öz varlıkları ile Misnak Taşımacılığı kurarak büyük ve daha üst ölçeklerdeki yüklerin Türkiye, Irak ve BDT’ye nakliyesi konusunda uzmanlaştı.

Çaba’nın satın alınması
2010 yılında Grup, Türkiye’de tanınmış bir proje taşıma ve mühendislik firması olan Çaba’yı satın aldı. Bu hamle ile Türkiye, Irak ve BDT ülkelerinde ekipman olarak da lider konumuna gelindi.

Irak’ta Alak Misk & Misnaf’ın kurulması
2010 yılında Misnak’in iştiraki olan Alak Misk & Misnaf şirketi Irak’ta kuruldu. Şirket bu bölgede dünyanın çeşitli yerlerinden sevkiyatların yapıldığı endüstriyel projelerin lojistik koordinasyonunu gerçekleştirmeye başladı. Bu projelerin ayni zamanda gümrük işlemlerini, vergi muafiyeti prosedürlerini, etiketleme, ambalajlama, depolama , genel kargo ve gabari dişi yük taşıma hizmetlerini de sunmaya başladı.

Basra’da terminal ve depoların yapımı
2011 yılında Basra’da Alak Misk terminallerinin ve deposunun inşaatını tamamladı.

Uluslararası Akreditasyon
2013 yılında Grup şirketlerinde entegre yönetim sistemleri uygulamaya konuldu ve LRQA tarafından ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 belgeleri alındı.

Irak’ta Um Kasr Limanında antrepo alanı
2013’te Alak Misk & Misnaf, Um Kasr Limanı’nda proje kargo depolaması ve elleçlemesi için büyük bir antrepo alanı inşa etti ve bu gümrüklü sahada liman hizmetleri vermeye de başladı.

Önceki İmadal Group

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.