Polisan Home Cosmetics

polisan

Polisan Home Cosmetics

Bitlis Ailesinin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri 1956 yılında kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri olarak faaliyet gösteren Şark Mensucat’ın kuruluşuna kadar mağazacılık kimliğiyle devam etmiştir. Kimya Sanayi’ne girişi ise 1964 yılında emülsiyon reçineleri üretimi yapan Polisan Kimya’nın kuruluşu ile gerçekleşmiştir. 1985 yılında Polisan markası boya üretimine başlamış, aradan geçen yıllar içerisinde de önemli aşamalar kaydedilmiştir.

Kuruluşta 10.000 ton olan yıllık üretim kapasitesi, bugün 180.000 tona ulaşmıştır
Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ile dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerine hitap eden sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firması konumundadır
Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir
Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyası ile insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğini ortaya koymuştur. ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir.
Sektörün ilk fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makinesini geliştirmiştir
Sektörün ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dış cephe boyalarını geliştirmiştir
2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumlamaktadır.
Japonya’nın lider boya üreticisi Kansai Paint ile boya sektöründe imza attığı dev ortaklık ile 21.12.2016 tarihi itibarıyla şirketin yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescillenmiştir. 17 Mayıs 1918’de kurulmuş olan Kansai Paint, asırlık geçmişinde kaydettiği gelişmeler sayesinde bugün yaklaşık 15.000 çalışanı ile 3.7 milyar USD ciroya ulaşmıştır. Endüstriyel Boyalar, İnşaat Boyaları, Oto Boyaları başta olmak üzere geniş bir yelpazede ve yüksek teknolojide ürün gamına sahip olan Kansai Paint, Japonya merkezli olmak üzere, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu bölgelerinde iştirak ve ortaklık yapılarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Detaylı bilgi için www.kansai.com
Polisan Kansai Ürün Grupları
Polisan Kansai ürünleri;

İnşaat (İç Cephe Boya, Dış Cephe Boya, Ahşap Metal Boya, Özel Amaçlı Ürün, Sprey Boya, Yardımcı Ürün)
Endüstriyel
Deniz
Tutkal
Mobilya
Yalıtım Sistemleri ( Isı Yalıtım, Su Yalıtım, Seramik Toz, Özel Ürün)
gruplarından oluşmaktadır.

Vizyonumuz
Polisan Kansai ile dünyayı daha keyifli, renkli ve huzurlu yaşanır kılmak.

Misyonumuz
Tüketicilerimizin yaşadığı mekanlardan keyif alması için, en yenilikçi, en fonksiyonel, en pratik, en çözümleyici ürünleri üretmek ve bu ürünleri en uygun fiyatlarla, en kolay ulaşılabilir şekilde, en anlaşılır uygulama bilgileriyle pazara sunmak.

Değerlerimiz
Dürüstlük ve Şeffaflık
Bağlılık / Vefa
Güvenilirlik
Mütevazilik
Yenilikçilik
Çevre Duyarlılığı
İnsan Sağlığı

Önceki Platin Fashion Design

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.