Nero Endüstri

neroinds

Nero Endüstri

Nero Endüstri Savunma Sanayi A.Ş, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan ve Türkiye’de Ankara Merkezli olarak faaliyet gösteren Türkiye’de Savunma Sanayindeki en büyük alt sistem üreticilerinden bir tanesidir. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde 12.000 m² alanda bulunan şirketimiz; kuruluşu olan 2009 yılından bugüne kadar konusunda uzman ekibi ve altyapısı ile yüzde yüz yerli tasarım yapmakta, üretmekte ve sistem çözümleri sunmaktadır. 210 kişilik çalışan kadrosunda 100’ün üzerinde mühendis görev almaktadır. Ayrıca dünya üzerinde 29 farklı ülkeye de ihracat gerçekleştirmektedir. Grup firmalarımız Uzay Havacılık alanında, Savunma Sanayinde faaliyet gösterirken aynı zamanda Savunma Sanayiye yönelik Türkiye’nin en büyük test merkezlerinden bir tanesini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Tasarım ve üretim standartları altında,

ARES – İnfilak Bastırma Sistemleri,
MARS – KBRN Algılama ve Filtrasyon Sistemleri,
ARMA – Güç Sistemleri,
UMAY – Lazer Algılama/Uyarı ve Sis Havanı Sistemleri yer almaktadır.

ISO9001 ve AS9100 standartları gereksinimlerine uygun tasarım, üretim, takip, kontrol ve iyileştirme yöntemleri ile kaliteli mühendislik ve test altyapısını birleştirerek globaldeki rakipleri ile başarıyla rekabet etmekte, sektörün dünya liderleri ile önde gelen projeleri yürütmektedir.

Nero Endüstri, Türkiye’nin ilk yarı iletken üretim fabrikasını kurmak üzere, 20 Nisan 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla, proje bazlı yatırım teşvik desteğiyle beraber 1.6 milyar TL’lik projenin fabrikasının projelendirme safhasına başlamıştır. 300.000 m2 alanda kurulacak olan Türkiye’nin ilk yarı iletken seri üretim tesisi, ülkemizi global düzeydeki yarı iletken firmalar ile rekabet edebilecek seviyeye getirecektir. Nero Endüstri bu proje ile yüksek kalifiye çalışanlarıyla beraber Türkiye’nin bu alandaki ilk yatırım fazını oluşturacaktır.
Farklı vizyonu ve çalışanlarına verdiği önem ile çok kısa zamanda sektöründe öncü firma olan Nero Endüstri çalışanlarıyla birlikte değer yaratmaya devam etmektedir.

Turkishtime tarafından yayınlanan rapora göre Nero Endüstri;

Ar-Ge Harcamalarına Göre En Büyük 250 Şirket arasından 186’ncı
Alınan Patent Sayısına Göre İlk 50 Şirket arasından 26’ncı
Alınan Tasarım Tescil Sayısına Göre İlk 50 Şirket arasından 22’nci olmuştur.

Türk Savunma Sanayisine yatırım yaparak ve katkıda bulunarak, Türk Silahlı Kuvvetleri, kolluk kuvvetleri, jandarma, dost ülkelerin güvenlik kuvvetleri ve yabancı ülkelerdeki müşterilere, yangın söndürme, infilak bastırma sistemleri, güç sistem çözümleri ve KBRN filtrasyon sistemlerinde, insan hayatının emanet edilebileceği mutlak güvenilirlikte yenilikçi ürünler, çözümler üretmek ve tasarlamak.

Önceki Mt Sağlık Ürünleri

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.