Fairmont Quasar

fairmontquasar

Fairmont Quasar

Fairmont sancağının altındaki rakipsiz otellerin seçkin koleksiyonu, eşsiz konumları takdir eden misafirlere birinci sınıf hizmet sunma inancımızı yansıtır. Günümüzde dünya çevresinden bir şehir simgesi otel düşündüğümüzde, büyük ihtimalle bir Fairmont Otelidir. London’un kalbindeki The Savoy’dan Şangay’daki Fairmont Peace Hotel’e veya Makkah Clock Royal Tower, A Fairmont Hotel’e uzanan oteller portföyümüz en sevilen adreslerdir. Başkentlerin kalbinde veya Maldivler’de okyanus kenarında, değerli misafirlerimize unutulmaz deneyimler sunarak mirasımıza layık olmaya çalışıyoruz.

Fairmont Otelleri lüks odalardan, birinci sınıf yemeklerden ve olağanüstü konumlardan daha fazlasını sunuyor. Misafirlerin unutulmaz anılar yaşamasına yardımcı oluyor. Belki de bu nedenle çok sayıda şöhret, asilzade, siyasetçi ve sanatçı sevdiği Fairmont otelini evlerinden uzaktaki evleri yaptı.

Claude Monet, The Savoy’a yaptığı çok sayıda ziyaret sırasında Londra’nın çağrışımcı tablolarını yaptı. Gerçekte, bilim insanları tuvallerindeki ışık dağılımından hangi tabloyu hangi balkondan yaptığını belirledi (1900‘de 610. ve 611. odalar ve 1901‘de 510. ve 511. odalar). Noël Coward Şangay’daki Fairmont Peace Hotel’in teras katında yakalandığı gripten iyileşti ve Private Lives komedisini bitirdi. Ve Hollywood’un birinci sınıf şöhretleri ve yıldızları saymakla bitmez.

Otellerimiz tarihi olaylarda başrol oynadı. Birleşmiş Milletler Sözleşmesi Fairmont San Francisco’nun Garden Odası’nda düzenlenerek, 50 ülke tarafından imzalandı. 1943‘de William Lyon Mackenzie King, Winston Churchill ve Franklin D. Roosevelt’i, ikili Avrupa’ya Normandy çıkarmasının planlarını çizerken, Fairmont Le Château’da ağırladı. 1969‘da, Beatle’ın eski sanatçısı Lennon’un savaş karşıtı hareketin marşı olan “Give Peace a Chance”’i yazdığı ve kaydettiği, Fairmont The Queen Elizabeth’de Yoko ile birlikte Bed-in for Peace ile tarih yazdı.

Asilzadelerin gözdesi olan simgesel otellerimiz, Kraliçe Elizabeth II’yi saltanatının her on yılında ağırladı. Ayrıca yerel ünlüleri sosyete balolarında, sayısız ikindi çayı danslarında ve görkemli galalarında ağırladık. İster manşetlik bir etkinlik olsun, isterse İngiliz İstihbaratı’nın Bermuda’daki şifre kırma merkezine üs olma görevi, hedefimiz tüm misafirlerimize olağanüstü bir deneyim sunmak olmuştur.

Önceki Euroimmun

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.