Banko Law Firm & Mediation

banko

Banko Law Firm & Mediation

BANKO LAW FIRM & MEDIATION

Banko Law Firm & Mediation, based in Ankara, Türkiye, has been providing all kinds of legal consultancy services to national and international companies since 2012 with its expert lawyers and project consultants. The focus of our work is the success of our clients.

Our law firm is working in the fields of Energy Law, Information and Technology Law, Capital Markets Law, Commercial Law, Investment Law, Oil and Gas Law, Labor Law, Health Law, Competition Law, E-commerce and Compliance Projects and Construction Sector.

As public institutions and organizations are located in Ankara, we are able to follow up the public relations of our clients and our clients are informed by us at every stage of the process. Upon the request of our clients, expert opinion can be obtained which also depends on the nature of the dispute.

We aim to continue to work for our clients with the unique and practical solutions in conjunction with up to date technological developments. In this regard, we would like to underline that you can always reach us at the contact information below and that we will be appreciated to work together.

Contact: +90 532 601 20 40
E-Mail 1: av.meltembanko@gmail.com
E-Mail:2: avukat@banko.av.tr

Banko Hukuk Bürosu, Ankara, Türkiye merkezli, alanında uzman avukatlar ve proje danışmanları ile birlikte 2012 yılından bu yana ulusal ve uluslararası şirketlere çeşitli alanlarda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Çalışmalarımızın odak noktası müvekkillerimizin başarısı ve memnuniyetidir.

Hukuk büromuz Enerji Hukuku, Bilişim ve Teknoloji Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Ticaret Hukuku, Yatırım Hukuku, Petrol ve Gaz Hukuku, İş Hukuku, Rekabet Hukuku, Sağlık Hukuku, E-ticaret ve Uyum Projeleri, İnşaat Sektöründe faaliyet göstermektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının Ankara’da bulunması sebebiyle danışmanlık verdiğimiz müvekkillerimizin kamu ilişkilerinin takibi tarafımızca yürütülebilmekte ve müvekkillerimiz sürecin her aşamasında tarafımızca bilgilendirmektedir. Müvekkillerimizin talepleri halinde ve uyuşmazlığın niteliği gereği uzman görüşüne başvurulabilmektedir.

Müvekkillerimize, çağdaş teknolojik gelişmelere paralel olarak özgün ve pratik çözümler sunmaya devam etmeyi hedeflemekteyiz. Bu minvalde aşağıda belirtilen iletişim bilgilerinden, tarafımıza her zaman ulaşabileceğinizi ve birlikte çalışmaktan mutluluk ve kıvanç duyacağımızın altını çizmek isteriz.

İletişim +90 532 601 20 40
E-Posta 1: av.meltembanko@gmail.com
E-Posta:2: avukat@banko.av.tr

Önceki ESCUDO GROUP

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.