Akcoat

akcoat1

Akcoat

1979 yılında kurulan Akcoat; emaye, seramik, yapışmaz dekoratif kaplamalar, pigment ve cam olmak üzere 5 ana ürün grubuyla, dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisidir. Akcoat; beyaz eşya, mutfak araç gereçleri, fırın, seramik ve cam endüstrisine değer katan global markaların çözüm ortağıdır.

Akkök Holding şirketler grubu çatısı altında yer alan Akcoat, aynı zamanda Türkiye’nin lider kimya şirketi Akkim’in iştiraki olarak faaliyetlerini bu sorumluluk bilinciyle sürdürmekte ve genişletmektedir. Temel kimyasallar ve performans kimyasalları gibi birçok üründe pazar lideri olan Akkim; temizlik, kimya, tekstil, kâğıt, su arıtma, gıda, metal, zirai ilaç, enerji, yapı, maden, plastik ve inşaat sektörlerinin yanı sıra temel kimyasallar ve performans kimyasallarında da birçok ürünüyle pazar lideri konumundadır.

Türkiye ve İspanya’daki fabrikasının yanı sıra ABD ve Çin’de faaliyet gösteren ofisleri ve 6 kıtada 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatının getirisi olan, küresel ticari ağı sayesinde Akcoat, faaliyet gösterdiği sektörlerin ihtiyaç ve trendlerini proaktif şekilde ve gelişmiş verimlilikle tam destek olmaktadır.

Akcoat yeni ürün çalışmalarında güçlü AR-GE ekibi ve donanımlı merkezi ile performansa bağlı inovatif çözümlerle tüketici odaklı yaklaşımlar geliştirmektedir.

Akkök Holding’in İnsan odaklı yaklaşım stratejisi benimseyen Akcoat, gelişim temelli değişim felsefesi ve fırsat eşitliğinden taviz vermeyen insan kaynakları yönetim anlayışı ile hem çalışanlarına hem de paydaşlarına güven ve samimiyet odaklı verimlilik ile yaklaşmaktadır

Son 11 yıldır alanında ihracat şampiyonu olan Akcoat, 2020 yılında ISO 500 listesinde de tekrar yer almıştır. Yerel ve global sorumluluklarının bilinciyle hareket eden Akcoat, sürdürülebilir kalkınma stratejisi hedefi ve hayata dokunan, sosyal sorumluluk projelerinin içinde var olmayı sürdürmektedir.

Faaliyetlerine 2020 yılına kadar Gizemfrit markasıyla devam eden Akcoat, frit üretimi dışında birçok farklı sektöre hizmet ederek gün geçtikçe büyüyen iş alanlarının tümünü kapsayacak bir çatı marka ihtiyacı sebebiyle logo ve tüm kurumsal kimliğini Akcoat olarak güncellemiştir.

Önceki Banko Law Firm & Mediation

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

AmCham

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.