Haberler sayfasına dön

Son Haberler

TABA-AmCham Üye Buluşması.

10 Mayıs 2022 Salı

ÜYE BULUŞMASI & TÜZÜK TADİL DUYURUSU

 

 

Değerli Üyemiz,

 

Türk Amerikan İş Adamları Derneği'ne katılan yeni ve eski üyelerimiz düzenlenecek Üye Buluşması etkinliğinde, Üyelerimizin birbirlerini daha yakından tanımaları, fikir alışverişinde bulunmaları ve birbirleri arasındaki ticareti arttırmak için bir araya geliyor.

 

Tarih

28 Mayıs Cumartesi

Saat: 09:00

 

Adres

Qubbe Gayrettepe

Gayrettepe, Dedeman Hotel Roof Katı, Yıldız Posta Cd. No: 50, 34349 Beşiktaş/İstanbul

https://goo.gl/maps/Gd6KLiLfy46pZ7UY6

 

LCV

0212) 284 10 10

amcham@amcham.org

 

** Üye Network ve ticari etkileşimin arttırılması adına, Üyelerin kartvizit ve var ise kataloglarını getirmeleri rica olunur.

 

Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) Üye Buluşması ve Tüzük Tadil Toplantısı, aşağıdaki gündem uyarınca saat 09:00'da 20.05.2022 Cuma günü, Dernek merkezimiz olan (Trump Towers Residence) yapılmasına yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28.05.2022 Cumartesi günü Qubbe Gayrettepe’de yapılmasına karar verilmiştir.

 

Katılımlarınızı 9 Mayıs 2022 Pazartesi gününe kadar ofis ekibine, amcham@amcham.org adresine veya 0212 284 1010 / 1910 nolu telefonlar aracılığı ile bildirmenizi rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

TABA-AmCham Yönetim Kurulu

 

TÜZÜK TADİL  GÜNDEM:

1.   Açılış konuşması, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu,

 

2.   Divan Heyetinin seçilmesi ve tutanakları imzalama yetkisinin verilmesi,

 

3. Tüzük değişikliği kapsamında;

 

8.2 Dernek organ seçimleri, üç yılda bir Mayıs ayında gerçekleşen olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılır. Yönetim veya Denetim Kurulu'nun gerekli gördüğü hallerde veya dernek üyelerinden beşte birinin yazılı isteği üzerine olağanüstü olarak toplanabilir.

 

13.5 Yönetim Kurulu görev süresi 2 (iki) yıldır. 2 (iki) yıl bir dönem kabul edilir. Yönetim Kurulu, seçimden sonraki ilk toplantısında bir kararla görev bölüşümü yaparak bir Başkan, yeterince Başkan Yardımcısı, bir Genel Sekreter ve bir Sayman belirler. Yönetim Kurulu Başkanı iki dönem üst üste yeniden seçilebilir.

 

Maddelerinin düzenlenmesi.

 

4.Dilek ve öneriler,

 

5.Kapanış

 

 

Not:

 

1.Dernekler Kanunu Yönetmeliği ve tüzük gereği olarak şahıs üyeler vekâleten oy kullanamaz, Şahsen oy kullanmak zorundadır. Tüzel kişi üyeler ise ıslak imzalı yetki belgesi (imza sirküsü sunmak suretiyle) ile atadıkları gerçek kişi temsilcileri aracılığıyla oy kullanabilirler.

 

2.Yasa ve tüzük gereği aidat borcu olan üyelerimizin oy kullanamayacaklarını belirtmek isteriz. Bu doğrultuda aidat borcunuzu en kısa sürede ödemenizi rica ederiz.