Haberler sayfasına dön

Son Haberler

May 13 th Turkish

13 Mayıs 2019 Pazartesi

HAFTALIK
Pazartesi,
13 Mayıs 2019
USD/TL
6.0951
EUR/TL
6.8553
GBP/TL
7.9393
Etkinlikler ve Faaliyetler
TABA-AmCham Genel Başkan Ali Osman Akat ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı B. Ali Bayramoğlu 9 Mayıs Perşembe gününde MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Sn. Mehmet Döngel’i ve İnegöl Belediye Başkanı Sn. Alper Taban'ı, MÜSİAD İnegöl Şubesi İftar Programının öncesinde Başkanlık makamlarında ziyaret ettiler.
İftar programı öncesinde Sn. Mehmet Döngel ve Sn. Alper Taban’dan İnegöl’deki ekonomik ve ticari faaliyetlerin son durumu hakkında detaylı bilgi edinen TABA-AmCham Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Müsiad İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen İftar yemeğine katıldılar. AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’de iftar programına teşrif ettiler.
İftar yemeği sonrasında, Türkiye’deki ekonomik durumun seyrinden, Amerika’daki yatırım ve ihracat fırsatlarından bahsettiler ve Amerika’da kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi ‘’IZUS’’ projesi hakkında önemli bilgiler aktardılar.
TABA-AmCham Genel Başkanı Ali Osman Akat ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı B. Ali Bayramoğlu 10 Mayıs Cuma gününde MÜSİAD Bursa Şubesi İftar Yemeği davetiyle bulundukları Bursa’da program öncesinde TABA-AmCham ekibiyle Bursa Ulu Cami ziyareti yaptılar. Sonrasında ise Bursa Valisi Sn. Yakup Canbolat ve Bursa Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş'ı Başkanlık makamlarında ziyaret edip, Bursa’nın ekonomik, ticari ve kültürel meseleleri üzerinde istişare de bulundular.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İbrahim Burkay ve Başkan Yardımcıları ile de bir araya gelerek Türkiye’nin sanayi devi olan Bursa’daki ekonomik gidişat hakkında bilgi aldılar.
Genel Başkan Ali Osman Akat ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı B. Ali Bayramoğlu, MÜSİAD Bursa şubesi iftar yemeği programında Bursa’lı sanayiciler ile buluştular; sonrasında ise Türkiye’yi Şah’a kaldıracak bir proje olan, Amerika’da yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi projesi ‘’IZUS’’ hakkında bilgilendirme yaptılar ve Amerika’da yapılacak olan bu projeye katılmak için hevesli sanayicilerin sorularını yanıtladılar.
Başkan Yardımcısı Süleyman Ecevit Sanlı
Neşe Berber ile Ekonomik Gündemi Ele Aldı
Neşe Berber ile Gün Başlıyor 10 mayıs 2019
Neşe Berber ile Gün Başlıyor programına TABA-AmCham Başkan Yardımcısı Süleyman Ecevit Sanlı konuk olarak katıldı. Sanlı, Türkiye'nin gerçek gündemlerini oluşturan ekonomi, yatırım, istihdam, ihracat, ve diğer konulara derhal dönmesi gerektiğini belirtti. Özellikle yabancı yatırımcıları çekmeye devam etmek için onlara yönelik güven telkin edecek söylemlere bir an önce geçilmesi gerektiğini aktardı.
Sanlı, rahmetli Cumhurbaşkanı Özal'ın başlattığı ihracat dayalı büyüme modeline tavizsiz devam edilmesi gerektiğini belirterek, ihracat seferberliğinin sadece iş insanlarının üzerinde bırakılmaması gerektiğini, aksine devlet büyüklerinin liderliği ile bürokrasi en kılcal damarlarına kadar destek sağlaması gerektiğini de vurguladı.
Bilgilendirmeler
Hatırlatmalar
2019 SelectUSA Yatırım Zirvesi'ne sadece 28 gün kaldı! Yeni programlar, önemli tarihler, Spinoff Etkinlikleri ve daha fazlası hakkında ayrıntılı güncellemeler için Yatırım Zirvesi web sitesini görsele tıklayarak ziyaret edin.
SelectUSA, Ekim 2018’den bu yana ABD’de 4,2 milyar dolarlık iş yaratan doğrudan yabancı yatırım (DYY) gerçekleştirmiştir. Bu etkileyici sayı bir dolardan fazladır - 17 eyalet ve bölgedeki 20’den fazla uluslararası pazarın yatırımlarını içermektedir. En önemlisi, 7.500+ işi temsil ediyor.
Haberler
"Yükte ağır, pahada hafif ürünler üretiyoruz"

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi üyeleri iftar programında bir araya geldi.

Read more
www.dunya.com

Savaş küresel ekonomiyi vuracak

ABD 200 milyar dolarlık Çin ürününe yönelik gümrük vergisini bu sabah itibarıyla yüzde 25'e çıkardı. Bu oran önceden yüzde 10 olarak uygulanıyordu. Oxford Economics ABD Başekonomisti Gregory Daco bugün konuyla ilgili yayımladığı bilgi notunda...

Read more
www.haberturk.com

Cari açık Mart'ta beklentinin altında gerçekleşti

Türkiye'nin cari işlemler hesabı martta 589 milyon dolar açık verdi, beklenti cari açığın 1 milyar dolar olmasıydı. 12 aylık cari açık 12 milyar 829 milyon dolar oldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ( TCMB) tarafından Mart 2019 dönemine...

Read more
www.bloomberght.com

MÜSİAD üyeleri iftar sofrasında bir araya geldi

MÜSİAD üyeleri iftar sofrasında bir araya geldi

Read more
www.cnnturk.com

Önemli Tarihler
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs
Memorial Günü: 27 Mayıs
Ramazan Bayramı: 6-8 Haziran
Babalar Günü: 16 Haziran
Kadir Gecesi: 31 Haziran