Haberler sayfasına dön

Son Haberler

March 11 th Turkish

11 Mart 2019 Pazartesi

HAFTALIK
Pazartesi,
11 Mart 2019
ÖNEMLİ DUYURU
Değerli Firmalarımız;
ABD’nin Türkiye’yi Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) programından çıkarması halinde etkilenecek ürünler ektedir.
Ekte 8‘li bazda tarife pozisyonlarına ve eşya tanımlarına, vergi oranlarına ve GTS statüsüne ilişkin sütunda A ibaresi Türkiye’nin de dahil olduğu Gelişmekte Olan Ülkeler için GTS kapsamında olan ürünleri; A* ibaresi ise: GTS kapsamında olmayan ürünleri göstermektedir.
Bu durumda Türkiye GTS programından çıkarılırsa ABD’ ye yapılan ihracatlar da listede tarife pozisyonlarının yanında belirtilen vergi oranları uygulanacaktır.
Etkinlikler ve Faaliyetler
Genç TABA-AmCham Başkan Vekili Murat Keçeciler, bu hafta, Teke Tek'e katılarak Ankara-Washington hattında hızlanan diplomasi trafiğinin önümüzdeki dönem Türkiye-ABD ilişkilerine olası siyasi ve ekonomik etkilerini masaya yatırıyor.
ABD Başkanı Trump’ın danışmanı Kushner’in Ankara ziyareti ve ABD’nin Türkiye’ye yeniden büyükelçi atama kararı ikili ilişkilerde yeni bir dönemin habercisi mi?
Türkiye’nin Patriot füze sistemleriyle ilgili 2 yıl önce yaptığı başvuruya ABD’den sonunda olumlu yanıt geldi. ABD’nin bu kararının arkasında ne var, S-400 anlaşması bu karardan etkilenir mi?
ABD Suriye’den çekilir mi? Çekilirse güvenli bölge konusunda Türkiye’nin taleplerine uygun bir sonuç çıkar mı?
Fatih Altaylı soruyor; Altınbaş Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Global Stratejist Hakan Akbaş, Türk–Amerikan Genç İşadamları Derneği Başkanvekili Av. Murat Keçeciler ve Gazeteci Şeref Oğuz Teke Tek'te yanıtlıyor.
Programı izlemek için görsele tıklayınız.
Haberler
ABD'nin GTS hamlesi tartışmalara yol açtı

Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) Başkanı Ali Osman Akat, AA muhabirine, Trump'ın kararının sürpriz olmadığını belirterek, uluslararası sistemde güç gösterisinin savaşla değil ekonomik olarak yapıldığını ifade etti.

Read more
www.sabah.com.tr

Bakan Albayrak'tan büyüme yorumu

Değerli Haberturk.com okurları. Haberturk.com ekibi olarak Türkiye'de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde...

Read more
www.haberturk.com

Ekonomi basınında bugün - 11 Mart 2019

Ekonomi basınında bugün Gazetelerin ekonomi sayfalarında bugün öne çıkan haberlerin başlıkları -Dünya- *"Türkiye ve Rusya Alman ekonomisi için çok önemli"... Almanya TSO Birliği CEO'su Martin Wansleben, ticari partner olarak Türkiye'nin...

Read more
www.bloomberght.com

Türkiye'nin Gps'den Çıkarılması ABD'de Osb'nin Önemini...

Türk Amerikan İş Adamları Derneği TABA-AmCham Başkanı Ali Osman Akat, Türkiye'nin ABD Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi Programı'ndan (GPS) çıkarılmasının, ABD'de kurulması planlanan organize sanayi bölgesi (OSB) projesinin önemini artırdığını...

Read more
www.haberler.com

Önemli Tarihler
ABD Vergi Günü: 15 Nisan
Paskalya: 21 Nisan
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan
Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs
Anneler Günü: 12 Mayıs
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs