Haberler sayfasına dön

Son Haberler

June 19 th Turkish

19 Haziran 2019 Çarşamba

HAFTALIK
Çarşamba,
19 Haziran 2019
USD/TL
5.8577
EUR/TL
6.5622
GBP/TL
7.43607
13. Yönetim Kurulu Toplantısı
TABA-AmCham aylık Yönetim Kurulu Toplantısı 13.06.2019 tarihinde Genel Başkanımız Ali Osman AKAT’ın başkanlığında gerçekleşti.
Toplantıda çıkarılması planlanan TABA-AmCham kurumsal dergisi hakkında planlama yapıldı ve dergiden sorumlu Yürütme Kurulu ekibi Yönetim Kurulu Üyeleri arasından oy birliğe ile seçilerek oluşturuldu. Dergi Yürütme Kurulu Pazartesi günü çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya gelmek üzere sözleşti.
Sonrasında, Ramazan Ayı boyunca İnegöl, Bursa, Hatay, Adana gibi önemli şehirlerin iftar programları sonrasında IZUS projesinin anlatıldığı ve bölgelerin sanayicilerinin katılım sağladığı toplantılar hakkında genel ve özel değerlendirmelerde bulunuldu, geri dönüşler hakkında istişare edildi ve bu çerçevede önümüzdeki süreç ile ilgili planlama yapıldı.
Genel Başkan Ali Osman Akat'dan Türkiye - ABD İlişkileri
TABA-AmCham Genel Başkanı Ali Osman Akat, A Para Paranın Yönü programında Özlem Doğaner'in konuğu olarak katıldı. Program'da Türk-Amerikan ekonomik ilişkileri hakkıda ve ticari geleceğe dair öngörülerini, ve Türk şirketlerinin uluslararası marka değerlerini arttırmaya yönelik yapılan IZUS projesi hakkında tanıtım yaptı.
TABA-AmCham Genel Başkanı Ali Osman AKAT, Bloomberg HT kanalına konuşmacı olarak konuk oldu ve Türkiye-ABD ilişkilerinde S400 üzerinden yürüyen tartışmaların ticarete yansıması hakkında değerlendirme yaptı.
Başkan Yardımcısı Süleyman Sanlı'dan Ekonomik Gündem
TABA-AmCham Başkan Yardımcısı Süleyman Sanlı Bloomberg HT'nin Fokus programında GTS sisteminden Türkiye'nin çıkartılması sürecinde etkilenecek sektörler hakkında yorum yaptı.
Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Avdan'dan Ekonomik Gündem
TABA-AmCham Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Avdan, Bloomberg HT'nin Akıllı Para programına konuk olarak katıldı. Programda Türkiye'nin finansal piyasalarını değerlendirdi ve öngörülerini sundu.
Haberler
Ekonomistlere göre Fed 'sabırlı' söylemini değiştirebilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın ve piyasaların faiz indirimi çağrılarına rağmen Fed'in bugünkü toplantısından bir indirim beklenmese de yakın zamanda faiz indirimi olacağına dair sinyal vereceği öngörülüyor. Bloomberg'in anketine göre Fed'in para...

Read more
www.bloomberght.com

Trump yönetiminin Türkiye'ye S-400 konusunda...

Bloomberg News'in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Trump yönetimi Türkiye'yi Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri alımı konusunda cezalandırmak için 3 yaptırım paketi üzerinde düşünüyor.

Read more
www.bloomberght.com

Facebook Washington'ın Kripto Projesine yönelik...

Facebook Inc.'un para transferinden ticarete kadar bir çok alanda kullanılabilecek yeni bir kripto para birimi çıkarma planı ABD'li kızgın yasa yapıcılar tarafından geri itildi. Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komisyonu Başkanı, Maxine Waters...

Read more
www.bloomberght.com

ABD'de konut başlangıçları Mayıs'ta artış beklenirken düştü

ABD'de konut başlangıçları Mayıs'ta düşerek konut sektöründe zayıflama olduğuna dair sinyal verdi. Ticaret Bakanlığı verilerine göre konut başlangıçları Mayıs'ta % 0.9 düşerek 1.269 milyon oldu. Beklenti % 0.4 artıştı. İnşaat izinleri de % 0.3...

Read more
www.bloomberght.com

Önemli Tarihler
ABD Bağımsızlık Günü: 4 Temmuz
Kurban Bayramı: 11 Ağustos
Zafer Bayramı: 30 Ağustos
Rosh Hashana: 30 Eylül
Yom Kippur: 9 Ekim
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim