Haberler sayfasına dön

Son Haberler

July 4 th Turkish

4 Temmuz 2019 Perşembe

HAFTALIK
Perşembe,
4 Temmuz 2019
USD/TL
5.6001
EUR/TL
6.3329
GBP/TL
7.0574
Ünlü Hollywood Oyuncusu Steven Seagal İnsani Yardım Projesi İçin Türkiye'ye Geldi
Uluslararası arenada ciddi derecede seven kitlesine sahip olan Hollywood’un ünlü aktörlerinden Steven Seagal, Kurumumuzun sponsorluğunda sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak için kendisiyle kurduğumuz irtibat doğrultusunda 28 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’ye bir ziyarette bulundu.
Aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Vatandaşlık ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından İnsani İlişkilerden Sorumlu Fahri Elçilik unvanlarına sahip olan Sayın Seagal’in, bu ziyareti kapsamında Fahri Elçilik görevleri konusunda ciddi bir faaliyet yapıldı.
İstanbul'da ve Bodrum'da yapılan görüşmelerin dünya kamuoyuna fayda sağladığı ve ilerde ortak çalışmaların yapılacağı muhakktır.
Başkan Yardımcısı Süleyman Sanlı'dan G20 Zirvesi Değerlendirmesi
TABA-AmCham Başkan Yardımcısı Süleyman Sanlı A Para'da Ekonomi Masası Programında...
Taba-AmCham Başkan Yardımcısı Süleyman Sanlı, A Para Ekonomi Masası Programında Sn. Elif Savaş'ın konuğu oldu ve G20 Zirvesinde hangi görüşmeler ön plana çıktı? , Dünyaya hangi mesajlar verildi? , sonuç bildirgesinde hangi ifadeler yer aldı? tüm bu soruların cevapları üzerine istişarede bulundu.
Başkan Yardımcısı Ferhan Ademhan Moskova AmCham'de
TABA-AmCham Başkan Yardımcısı Ferhan Ademhan Amerikan Ticaret Odası Rusya Temsilciliğini ziyaret ederek, Genel Başkan Alexis Rodzianko ve Başkan Yardımcısı Natalia Schneider ile bir araya gelerek Amerika’da yapılması planlanan organize sanayi bölgesi projesi (IZUS) hakkında önemli bilgiler verdi.
Haberler
Aylık fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı

TCMB Haziran Ayı Fiyat Gelişmeleri raporunu yayınladı. "Tüketici enflasyonundaki yavaşlamanın ana belirleyicisi sebze ürünlerindeki görünüme bağlı olarak düşen işlenmemiş gıda fiyatları olmuştur." denilen raporda enerji fiyatlarındaki gerilemeye...

Read more
www.haberturk.com

Merkez'in brüt döviz rezervleri 0.7 milyar dolar azaldı

Merkez'in brüt döviz rezervleri 0.7 milyar dolar azaldı

Read more
www.bloomberght.com

Yabancılar geçen hafta net 18 milyon dolarlık menkul...

Yabancılar geçen hafta net 18 milyon dolarlık menkul kıymet aldı

Read more
www.bloomberght.com

177 ülkeye ihracat

Türkiye'den yılın ilk 6 ayında 177 ülkeye 1 milyar 176 milyon dolarlık halı satıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, yaptığı açıklamada, ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek için aralıksız...

Read more
www.haberturk.com

Önemli Tarihler
Kurban Bayramı: 11 Ağustos
Zafer Bayramı: 30 Ağustos
Rosh Hashana: 30 Eylül
Yom Kippur: 9 Ekim
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim