Haberler sayfasına dön

Son Haberler

Feb 25 th Turkish

25 Şubat 2019 Pazartesi

HAFTALIK
Pazartesi,
25 Şubat 2019
Etkinlikler ve Faaliyetler
Mart 6 & 7 tarihleri arası, Amerikan Dışişleri Bakanlığı, Küresel Kadın Sorunları Genel Sekreterliği’nin ve Amerikan Ticaret Odası’nın işbirliği ile, ”Eşitlik Fırsatları” konulu olarak, 9. gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Kadınlar Günü Forum” ‘una sizlerde katılınız.
Etkinlik, iş camiasını, sivil halkı ve hükümet temsilcilerini; küresel cinsiyet eşitliği bağlamındaki süreçleri, ortaklıkları ve gelişmeleri ilerletmek adına bir araya getirmeyi hedeflemektedir.
Cinsiyet eşitliği; ekonomik büyümeyi sağlayan, fakirliği azaltan, istikrarı sabit kılan küresel bir zorunluluktur. Cinsiyet eşitliği, aynı zamanda kadın erkek herkese başarılı olma yolunda eşit fırsatlar sunan, barışçıl ve sürdürülebilir bir dünyanın vazgeçilmez gereğidir.
Sektörler arası ortaklıklar ve iş camiası; cinsiyet eşitliğinin uygulanabilir kılınmasında kilit rol oynarlar.
Bu etkinlikte, cinsiyet eşitliği ile ilgili önemli sorun, yenilik ve sektörler arası işbirliklerine yer verilecek olup, dünya çapındaki eşitlik fırsatlarının nasıl artırılabileceği görüşülecektir.
2019 SelectUSA Yatırım Zirvesi’ne daha ucuza katılım sağlamak için son gün: 28 Şubat, Perşembe Günü’dür. Eğer, Amerika’ya adım atmaya niyetli uluslararası bir yatırımcı iseniz, veya Amerika’daki işini büyütmeye çalışan bir Amerikan şirketi iseniz, yahut tecrübeli bir Amerikan ekonomi uzmanı iseniz, gerçekleşecek zirve, sizlere yeni yatırım fırsatları konusunda yol gösterecektir.
SelectUSA Yatırım Zirvesi; Amerika’ya dolaysız yapılacak yabancı yatırımı teşvik etmeyi hedefleyen, bugüne kadar gerçekleştirilmiş en yüksek standarttaki etkinliktir. Zirve; üst düzey hükümet yöneticileriyle birlikte,
C-Suite İş İnsanları, kanaat önderleri ve iş dünyası yatırımcılarını, Amerika’nın her bir köşesindeki ekonomi uzmanlarıyla bir araya getirerek, Amerika’ya yapılacak yeni yatırım ve hızlı başlangıç görüşmelerine önayak olacaktır.
SelectUSA Yatırım Zirvesi; Amerika’ya yatırım yapacak olan veya Amerika’daki operasyonlarını genişletmeyi hedefleyen yatırımcılara zaman kazandıracak ve hatta aşağıda sıralanan hedefleri gerçekleştirirken maliyetlerini düşürecek çerçevededir.
Şöyle ki :
  • Örgütlenme & Sosyalleşme: On-line eşleştirme platformu üzerinden kendinize en uygun, ekonomi uzman ve profesyonelleriyle, servis sağlayıcılarla, hükümet liderleriyle tanışma,
  • Eğitim: Nasıl ve neden Amerika’ya yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili bilgi edinme,
  • Kaynaklara Erişim: Federal, yerel ve devlet yetkililerinden teşvikler, kaynaklar hakkında çıkan son haberleri duyma.
2018 yılı, SelectUSA Yatırım Zirvesi; 51 farklı Amerikan eyaleti ve de 66 farklı uluslararası piyasadan 3.000’den fazla katılımcı ağırlamıştır.
Haberler
CMC: Türk hisse senetlerinde yükseliş sürebilir

CMC Markets Piyasa Analisti David Madden Bloomberg HT'ye Türk hisse senetlerinde yükselişin devam edebileceğini söyledi. Madden "Trump'ın Çin'le ticaret görüşmelerine dair açıklamaları küresel anlamda hisse senedi piyasalarını ivmelendirdi. Türk...

Read more
www.bloomberght.com

Trump 'ticaret ateşkesini' uzattı

ABD Başkanı Donald Trump, Pazar günü Washinton'da gerçekleşen ticaret müzakerelerinin son halkasının ardından Çin ürünlerine uygulanması planlanan ek gümrük vergileri için belirtilen tarih olan 1 Mart'ı "katedilen önemli mesafeyi" gerekçe...

Read more
www.bloomberght.com

Fed Başkanı Powell'ın yarıyıl sunumlarından ne bekleniyor?

Read more
businessht.bloomberght.com

Dış ticarete teknik düzenlemeler ve standardizasyon kararı

Kararın amacı, dış ticarette teknik düzenlemeler, standartlar, uygunluk değerlendirilmesi ve denetim çerçevesinde, denetimlerin uluslararası ticarete gereksiz engel teşvik etmesini önlemek ve ticareti geliştirmektir. İhraç ürünlerinin güvenli ve...

Read more
www.turkishtimedergi.com

Önemli Tarihler
Uluslararası Kadınlar Günü: 8 Mart
ABD Vergi Günü: 15 Nisan
Paskalya: 21 Nisan
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan
Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs
Anneler Günü: 12 Mayıs
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs