Haberler sayfasına dön

Son Haberler

07.06.2021 Newsletter – Güncel Haberler

7 June 2021 Monday

Technology stimulates consistent success in every ecosystem. And right now, Machine Learning, Smart Mobility, Intelligent Transportation Systems (ITS), Information Technology, Autonomous Technology and many other industries will carry us to the next opportunity. If you want to sell your products/services or increase your market share in Europe and Eurasia, this event will help you exceed your expectations!
This 1/2-day, week-long Virtual B2B Expo will help you create dynamic business relationships and identify potential export sales immediately with foreign government procurement representatives, buyers, distributors, partners, and multipliers located in Europe & Eurasia.
Automotive Technology
Autonomous Vehicles
Batteries & Charging Technology
Connected Vehicles
Diagnostics & Testing
Electric Vehicle Software
Engineering & Design
Hybrid / Alternative Fuel
Sensors
Vehicle Technology
Machine Learning
5G Technologies
Artificial Intelligence
Cyber Security
Data Analytics
Electronics Integration
Industrial Robotics & Automation
Innovative Materials
Intelligent Networks
Internet of Things (IoT)
Remote Monitoring
Intelligent Transportation Systems
Connected Rail & Sensors
E-bikes
Electric Bus Technology
Green Transportation
Locomotive Management
Monorail & Multi-layered Transit Systems
Pedestrian & Vehicle Communications
Traffic & Transit Technology
Smart Infrastructure
Vehicle-to-Vehicle / Vehicle-to-Infrastructure
Autonomous Technology
Agribusiness
Agronomy Tech
Crop Health Management
Drones
Farm Management Solutions
IoT & Sensor Technology
Irrigation Technology
Smart Farming
Vegetation Management
U.S. Exporters will also virtually connect with our U.S. Embassy Industry Experts to gain strategic intelligence and learn first-hand about real time market developments in-country.
Pre-screened overseas companies have been recruited by our U.S. Embassy & Consulate colleagues from 24 foreign markets: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Kazakhstan, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Spain, Sweden, Turkey, Ukraine, and the United Kingdom.
Smart Mobility Drives Europe & Eurasia
June 14 - 18, 2021
REGISTER NOW
https://itamatch.com/event/smartmobilityb2b/
For more info contact:
For companies located in Alabama, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Maine, Maryland, Massachusetts, Mississippi, New Hampshire, New Jersey, New York, North Carolina, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Tennessee, Vermont, Virginia, and West Virginia contact: Juanita.Harthun@Trade.gov
For companies located in Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Dakota, Ohio, Oklahoma, South Dakota, and Wisconsin contact Dan.Kim@Trade.gov
For companies located in Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Louisiana, Montana, Nevada, New Mexico, Oregon, Texas, Utah, Washington, and Wyoming contact Alexandra.Natale@Trade.gov
Are you an existing Amazon.com seller?
Or brand new to Amazon?
U.S. Exporters — This Webinar series is for you!
Did you know? Over 95% of the world’s consumers live outside the United States. Amazon.com (USA) is just one of many different Amazon global marketplaces that can help you reach those customers around the world. Join us for an educational webinar series. In the first session, you will learn how easy it is to “Go Global” using the Amazon Global Seller Platform. We’ll explore three such marketplaces in Singapore, UAE and Saudi Arabia. Subsequent sessions will be rolled out and will cover additional Amazon marketplaces and e-Commerce topics. This webinar will help you think in a more global direction and consider how e-commerce marketplaces fit into your broader international sales strategy.
During our initial session we will cover:
  • An overview of Amazon's global marketplace footprint  
  • Signing up for an Amazon seller account. For both new and existing sellers, learn how easy it is to convert to the Global Seller Platform
  • Learn about unique market opportunities in Singapore and the Gulf Region—overview of the Amazon.sg, Amazon.ae, and Amazon.sa platforms
  • Fees, logistics, payments, fulfillment options, and promotions. In-depth Q&A with Amazon’s Global Seller onboarding experts
  • The role the U.S. Commercial Service plays in providing comprehensive export counseling to support your global business strategy. We’ll connect you to your local Export Assistance Center to explore free resources and government funding to support your e-Commerce and export-related activities.
When
June 15: Singapore, UAE, Saudi Arabia
July 20: Brazil
Additional sessions to be added
Time: 10:00 - 11:00 a.m. PT
What
Learn about Amazon Global selling and fulfillment options
Explore Amazon Marketplaces around the world to reach global customers
Cost: Free
REGISTER HERE
https://www.eventbrite.com/e/go-global-with-the-us-commercial-service-and-amazon-kickoff-2021-tickets-156560760449?aff=ebdsoporgprofile
Questions?
OTT (Over-the-Top) Streaming Entertainment Business Webinar
June 17, 08:00-9:30am Pacific/11:00am-12:30pm Eastern
Join the International Trade Administration's Global Media & Entertainment Team, OTT.x (formerly the Entertainment Merchants Association, EMA), and The NPD Group on June 17 for an expert-led tour of the world of streaming.
  • Hear the latest guidance on OTT components and current business models.
  • Learn about licensing rights, avails and windows.
  • Become familiar with recent and projected trends.
Entrepreneurs, filmed entertainment content producers, distributors, marketers, tech services, retailers, and ancillary service providers won’t want to miss this opportunity.
Event Information
REGISTER NOW
https://emenuapps.ita.doc.gov/ePublic/event/editWebReg.do?SmartCode=1QLT
Event Information
Gıda fiyatları: Birleşmiş Milletler, küresel gıda fiyatlarının Mayıs'ta yıllık bazda 2010'dan bu yana görülmedik düzeyde arttığını açıkladı
Birleşmiş Milletler (BM), Mayıs ayında gıda fiyatlarının küresel düzeyde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 40'a yakın arttığını ve bunun son 11 yılın en yüksek artışı olduğunu açıkladı.
BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Gıda Fiyatları Endeksi'ne göre küresel temel gıda ürünleri fiyatları Mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 39,7 arttı. Bu, 2010 yılının Ekim ayından bu yana son 12 aya bakılarak kaydedilen en büyük aylık artış.
FAO Gıda Fiyatları Endeksi, dünyanın dört bir yanından, tahıldan yağa, süt ürünlerinden et ve şekere kadar geniş bir ürün yelpazesindeki fiyatları izliyor. Bu endeks, son 12 aydır düzenli olarak artıyor.
Artışta gıda üreticilerinin pandemi döneminde üretim, istihdam ve ulaştırmada yaşanan kesintilerden etkilenmesi ve maliyetlerin yükselmesi büyük rol oynadı.
Son veriler genel enflasyon artışı ve gıda ürünleri fiyatlarındaki yükselişin, küresel ekonominin, salgın ardından toparlanma çabalarını nasıl etkileyeceği konusundaki kaygıları artırıyor.
Harris’in İlk Dış Gezisi
Başkan Yardımcısı Kamala Harris ilk dış gezisini Orta Amerika ülkelerine gerçekleştiriyor. Harris bu çerçevede Guatemala ve Meksika’ya gidiyor.
Harris'in ilk durağı Guatemala.
Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in gündeminde bu ülkelerden ABD sınırına sığınmacı akınının önlenmesi var.
İki ülke de Biden yönetiminin sığınmacı akınını önleme çabalarında oldukça önemli.
Harris temasları çerçevesinde bu ülkelerden sınır güvenliğinde daha fazla işbirliği için taahhütlerine bağlı kalmalarını isteyecek. Bu ülkelere yönelik yatırımların da görüşmelerde önemli bir yer tutması bekleniyor.
Harris, Honduras ve El Salvador’la bu konuda henüz etkili bir iletişime geçmiş değil. İki ülke lideri de yolsuzluk skandallarının bir parçası.
Başkan Joe Biden, Harris’e ABD-Meksika sınırındaki sığınmacı akınının nedenlerine çözüm bulması görevini vermişti.
Harris, insani ve ekonomik yardımlarla bölgede yaşam koşullarının iyileştirilmesi yaklaşımını ortaya koymuştu.
Harris, şirketlere bazı Orta Amerika ülkelerine yatırım yapmaları çağrısında bulunmuştu.
Kamala Harris Perşembe günü Guatemala ve Meksika liderlerini aramış ve ABD’nin bu ülkelere 500 binle 1 milyon doz arasında aşı sağlayacağını söylemişti.
Harris temasları çerçevesinde iki ülkenin liderleriyle biraraya gelecek, Guatemala’da toplum liderleri, yatırımcılarla görüşecek. Başkan Yardımcısı Meksika’da da kadın girişimcilerle görüşmelerde bulunacak.
Harris Mayıs ayında Guatemala’dan bir heyetle görüşmesinde bu ülkedeki yolsuzluğun yatırımın önünde önemli bir engel olduğunu kaydetmişti. Harris, bu sorunun çözülmesi gerektiğini katıldığı çeşitli toplantılarda dile getirmişti.
Kamala Harris’in ziyaretiyle ilgili büyük beklentiler var fakat uzmanlar ABD’nin Guatemala’da hukukun üstünlüğü ve kurumların yapılanmasıyla ilgili seçeneklerinin çok az olduğunu ve bu nedenle çabaların bir sonuca varmayabileceğini kaydediyor.
ABD-Meksika sınırına yönelik yoğun sığınmacı akını Biden yönetimine yönelik bazı eleştirileri de beraberinde getirmişti.
Özellikle Cumhuriyetçiler Biden'ın söylemlerinin sığınmacıları sınıra gelmek için cesaretlendirdiğini ifade ediyor.
Covid: 200'den fazla lider G7'yi dünyanın en yoksul ülkelerinin aşılanmasına yardım etmeye çağırdı
Aralarında 100'den fazla eski cumhurbaşkanı, başbakan ve dışişleri bakanı olan 230 dünya lideri, G7 ülkelerinin liderlerini, düşük gelirli ülkeleri Covid'e karşı aşılamak için gereken 66 milyar doların üçte ikisini ödemeye çağırdı.
Cuma günü başlayacak olan İngiltere'deki G7 zirvesi öncesinde liderlere gönderilen mektupta, bunun virüsün mutasyona uğramasını ve dünya çapında bir tehdit olarak geri dönmesini engellemeye yardımcı olacağı kaydedildi.
Gelişmiş ülkelerden oluşan G7 zirvesinde, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Kanada ve Japonya liderleri bir araya gelecek.
Pazar günü İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 zirvesindeki meslektaşlarından "gelecek yılın sonuna kadar dünyayı aşılayarak savaş sonrası dönemin en büyük zorluğunun üstesinden gelmelerini" isteyeceğini söyledi, ancak finansman veya aşı paylaşımı konusunda ayrıntı vermedi.
Eski liderler G7'ye yazdıkları mektupta, 2020'nin aksine 2021'de küresel işbirliğinin başlayabileceğini belirttiler:
"2020 yılı küresel işbirliğinin başarısızlığına tanık oldu, ancak 2021 yeni bir çağın habercisi olabilir. Herkes her yerde güvende olana kadar hiç kimse Covid-19'dan güvende değil."
'G7 ülkelerinin kendi çıkarına'
Mektupta, "G7 ve G20'nin düşük ve orta gelirli ülkeler için aşıları kolayca erişilebilir hale getirmesi bir hayır işi değil, her ülkenin stratejik çıkarınadır" denildi.
İmzacılar arasında eski İngiltere başbakanları Gordon Brown ve Tony Blair, eski BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon ve 15 eski Afrikalı lider de var.
Eski İngiltere Başbakanı Brown, "G7'nin ödemesi hayır işi değil, hastalığın yayılmasını, mutasyona uğramasını ve hepimizi yeniden tehdit etmesini önlemek için kendini koruma yolu" dedi ve ekledi:
"İngiltere'de kişi başına haftada sadece 30 peni (0,43 ABD doları), dünyanın en iyi sigorta poliçesi için küçük bir rakam."
Küresel aşı çalışmaları için iki yılda tahmini olarak 66 milyar dolara ihtiyaç var. Eski liderler, G7'nin ekonomilerinin büyüklüğüne göre maliyetin üçte ikisini ödemeyi garanti etmesini istiyor.
İmzacılar arasında Türkiye'den eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş ve eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış da bulunuyor.
Halk desteği
Save the Children yardım kuruluşunun yaptığı bir anket, G7'nin COVID-19 aşıları için gereken 66 milyar doları ödemesi konusunda ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Kanada'da güçlü bir halk desteği bulunduğunu gösteriyor.
Ankete göre, bu 5 ülke arasında, yüzde 79 ile bu politikayı en fazla destekleyenler İngilizler oldu.
ABD'de halkın yüzde 76'sı; Kanada'da yüzde 73'ü, Almanya'da yüzde 71'i, Fransa'da yüzde 63'ü bu politikaya destek verdi.
Genel Başkanımız Sn. Süleyman E. SANLI Ahaber Ana Haberin konuğu oldu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Süleyman SANLI Ahaber Ana Haberin konuğu oldu.
Genel Başkanımız Sn. Süleyman E. SANLI A Para Kanalında Ekonomi Masası Programının Konuğu oldu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Süleyman SANLI A Para Kanalında Ekonomi Masası Programının Konuğu oldu.
Genel Başkanımız Sn. Süleyman E. SANLI A Para Ana Haber'de Merve TEPE'nin konuğu oldu
Taba Amcham Başkanı Sn Süleyman SANLI A Para Ana Haber'de Merve TEPE'nin konuğu oldu

Mecidiyeköy yolu cad. Kuştepe Mah. No:12 Trump Towers Residence Kat:4 D:403  Şişli-İSTANBUL

Mesai Saatleri:

Hafta içi – 9:00 – 18:00

© 1987 - 2024 American Chamber of Commerce – Türkiye. All Rights Reserved.