Haberler sayfasına dön

Son Haberler

ARAMIZA YENİ KATILAN ÜYELERİMİZE HOŞGELDİN DİYORUZ !

3 Haziran 2021 Perşembe

Hazır Giyim Moda tekstil, gıda, tarım ve sağlık sektörlerinde yaklaşık 40 yıllık deneyime sahip AYTİM Şirketler Grubu, Sn. Sevda Aydın ve Sn. Bekir Aslaner'e TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratlarını takdim ettik.
AYTİM Sirketler Grubu Profesyonel yöneticileri ve 1.500 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Yüksek standartlarıyla yenilikçi ürünler sunmaktadır. Grup bugün Türkiye'de moda alanında global bir premium marka olarak yer almaktadır. Tasarımdan perakendeye kadar moda tekstil zincirinin her halkasında çözümler üreterek gelişimini sürdürmektedir. Ar-Ge ve Ür-Ge merkezlerinde yürütülen tasarım, toplama ve ürün geliştirme faaliyetleri İstanbul, Bartın ve Erzurum'da bulunan fabrikalarda üretime dönüşmektedir. Grup, çok uluslu tekstil markaları için tasarlanan ve üretilen ürünleri dünyanın 27 ülkesine ihraç etmektedir.
AYTİM Grup için sürdürülebilir kalkınma hedefleri (SDG'ler) kurumsal stratejisinin, özellikle de ekonomik, sosyal, insani ve çevresel boyutlarının önemli belirleyicileridir. Avrupa Yeşil Anlaşma yaklaşımı çerçevesinde 2030 ve 2050 hedeflerinin belirlenmesi doğaya verilen önem ve kurumsal sorumlulukların yerine getirme yolunda atılmış adımlardır. AYTIM 'in sosyal sürdürülebilirlik çalışmaları, kırsal kalkınma, kadın emeğini değerlendirme eğitim, kültür ve sanat alanlarında toplumun gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Erzurum'da 2022 yılında tamamlanacak olan yeni 'LEED' sertifikalı çevre dostu tekstil üretim tesisi, 800 kadın çalışanı ile bölgede öncü olacaktır.
AYTİM, yatırımlarını toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik gelişimini destekleyecek alanlara odaklarken, benimsediği her iş modelinin uluslararası kalite standartlarına uygun olmasını da sağlamaktadır.
Ülkemizin gastronomik mirasını ve değerlerini dünya pazarına ışıklamak amacıyla Grup, geleneksel üretim modellerini koruma misyonuyla 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Bural Gıda A.Ş.'ye yatırım yaparak Antre Gurme markasıyla birleştirmiştir. Böylece AYTİM, gıda sektöründe uluslararası markalaşma sürecine de girmiştir.
Hukuk camiasının başarılı ismi Av. Emin Canacankatan ve Av. Nurşah İnal'a TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratlarını takdim ettik.
Canacankatan Avukatlık Bürosu 1984 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 37 yıldır süregelen bu süreçte, çok sayıda banka, şirket, iş adamı ve siyasetçinin, görsel ve yazılı medyaya yansıyan, kamuoyunun yakından bildiği ve takip ettiği birçok davasında, ''hukukun üstünlüğü ilkesi'ne '' olan inanç ile görev almışlardır.
Yine Av. Emin Canacankatan’ın birçok sivil Toplum ve meslek kuruluşunda üyelik ve yöneticilik görevlerine devam etmektedir.
Türk Ceza hukuk Derneği Üyeliği, Mersin Liseliler Derneği Üyeliği, Confrerie de la Chaine Des Rotisseurs, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş adamları Derneği üyeliği, 1905 Galatasaray kültür Sanat Derneği üyeliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı ( UCLG/MEWA) mali yönetim komite üyesi, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Vakfı yönetim kurulu üyesi (muhasip üye )'dir.
Canacankatan Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu; Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG/MEWA), Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Vakfı, Karbosan San Aş Hukuk Danışmanlığı, Akka Grup Şirketleri Baş Hukuk Müşavirliği, Net Holding Baş Hukuk Müşavirliği, Merit İnternational Hotels & Resort Baş Hukuk Müşavirliği, Vakko Holding Hukuk Müşavirliği, Çelebi Hava Servisi AŞ Hukuk Müşavirliği, İznebioğlu Petrol Ürn. San. Tic. Aş Hukuk Müşavirliği, Tamer Tanca Mağazacılık San. Tic. Aş hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmektedir.
Canacankatan Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi AŞ'nin kurucu ve yönetici ortağı, yönetim kurulu başkanıdır. Aydın Üniversitesi'nde Milli (İç) Tahkim Hakemliği Sertifika Programı Sertifika programını başarıyla tamamlamıştır.
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı destekli Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili eğitimi tamamlama belgesine sahiptir. Canacankatan Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi AŞ; Türkiye Arabuluculuk Merkezi Platformu, ISTAC / İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ ve Arabuluculuk Gönülleri Derneği üyesidir.
Cam sektörünün başarılı işadamı Sn. Mustafa Adalı-Camglass Cam San. A.Ş.’ye TABA- AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratımızı takdim ettik.
Camglass 30 yılı aşkın sektör deneyimi ile proje taahhüt ve uygulama alanında uzmanlaşmış; 2015 yılında, yeni bir vizyon planı ile yatırımını güçlendirerek; büyük ebatlı mimari camlar üreten, Avrupa’nın en modern ve yüksek teknolojisine sahip tesislerinden biri olmayı başarmıştır. Bugüne geldiğimizde; kurum içi eğitim ve geliştirme çalışmaları sonucu, tecrübeli ve nitelikli bir kadroya sahiptir.
Uyguladıkları yönetim modeli sayesinde, geleceğe yatırım yapan, ihracat odaklı ve daha çok katma değer üreten bir firma olarak, ihracat ağımızı bütün Dünya’ya ulaşmak hedefi ile genişletmektedir. Bu sayede istihdam yaratan, ülke ekonomisine katkı sağlayan günden güne vizyoner bir yapıyla büyümektedir.
Tekstil sanayisinin başarılı ismi Sn. Ömer Özpehlivan'a TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
EMR Fermuar A.Ş. olarak 1986 yılından beri İstanbul’da yerleşik 30.000 m2’lik kapalı alana sahip fabrikamızda tekstil aksesuarları sektörüne dönük faaliyet göstermektedir.
Ürünleri dünyanın sayılı ve seçkin hazır giyim markaları tarafından tercih edilmektedir.
Ülkemizin en çok küresel nominasyona sahip firması olarak fermuarın yanı sıra grup şirketleri Next Metal A.Ş. ile yerli ve küresel fermuar üreticilerine kürsör üreten, gelişmiş teknik altyapısı ile tam entegre bir biçimde metal aksesuar ve dar dokuma ürünlerini yüksek teknoloji kullanmaktadır. Fermuarın yanı sıra cırtbant da üreten üyemiz Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesine bu ürünlerin satışını gerçekleştirmekte, yakın coğrafyamız başta olmak üzere bir çok ülkenin savunma sanayisine hizmet vermektedir. Grup şirketleri Hüma Fermuar A.Ş. yoluyla BDT ülkeleri ve Doğu Avrupa ülkelerine üretim ve satış faaliyetleri gerçekleştirmektedirler. 2020 yılında Edirne’de başlamış üretim yatırımı ile ülkemizdeki ve global ölçekteki yatak üretici firmalarının fermuar ihtiyaçlarını yüksek kalite ve hızlı termin anlayışıyla üretmektedir.
EMR olarak üretmek, istihdam sağlamak ve ihracata odaklanmak anlayışıyla her geçen gün büyüyen firmamız Türkiye’nin alanında öncü markası olarak dünyanın en seçkin fuarlarında ülkemizi temsil etmektedir. 2023 yılında ülkemizin dünya çapında ilk 10 markası arasında yer almayı hedefleyen firmamız bu yolda çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.
Gümrük-Lojistik Sektörünün başarılı ismi Muhammet Ali Öz'e TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
1994 yılında Kurulan Oskar Grup; yurt içi ve yurt dışı lojistik hizmetleri, Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlığı kapsamında;
Oskar Lojistik ve Taşımacılık alanında; 30.000 m2 kapalı lojistik deposu ve 127 adet öz mal aracı ile; Oskar Gümrük Müşavirliği Alanında Tüm Marmara - İzmir ve Mersin bölgelerindeki şubeleriyle; İthalat-İhracat ve tüm gümrük mevzuatı çerçevesindeki faaliyetleri içinde Oskar Grup olarak 7 milyon ton ticari ürün sevkiyat ve gümrük işlemlerini yapan modern çalışma ağına sahiptir 400 çalışanı ile hizmet veren bir firmadır.
Lojistik Antrepo sektörünün başarılı ismi Sn. Murat Doğan’a TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
Sienzi Lojistik, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu; gümrüklü ve gümrüksüz depolama, depolama dahili operasyonları ve dağıtım operasyonları (yurt içi ve şehir içi nakliye) ile ilgili hizmetleri yürütmek üzere 01.03.2007 tarihinde faaliyet göstermeye başlamıştır.
Sienzi Lojistik, 2007 yılından bu yana A Tipi Genel Gümrüklü Antrepo, serbest depolama ve depolama dahili operasyon hizmetleri vermektedir.
Haziran 2020 tarihi itibariyle 6000 m2 kapalı gümrüklü antrepo, 1500 m2 gümrüklü açık saha, 6000 m2 kapalı lojistik depo, 15.000 m2 açık saha, 1000 m2 ofis alanı, 14 adet hidrolik rampa, 5000 palet kapasiteli raf sistemi, 25 adet gümrüklü depo; 30 adet serbest depo ve çevre alanında olmak üzere toplamda 55 adet tam donanımlı kamera sistemi ve uzman ekibiyle, toplamda 25.000 m2 üzerine kurulu yeni tesisinde hizmet vermeye başlamıştır.
Tekstil Hammadde Sektörünün öncü kuruluşlarından başarılı ihracatçı IMEXPORT Ltd. Şti. Sn. Adil Ender Boz'a, TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
IMEXPORT Group küreselleşen dünyada güçlü bilgi birikimi ve geniş tedarik ağı ile tekstil hammadde tedariğini hem ithalat olarak hem ihracat olarak yapmaktadır.
Biyoteknoloji sektörünün başarılı iş adamı RTA Laboratuvarları Sn. Şaban Orçun Kalkan'a TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
RTA 1996 yılında Merial kanatlı aşılarının dağıtımı ile İstanbul/Kadıköy’de sektöre giriş yapmıştır. 2001 yılında TÜBİTAK projelerinden birini destekleyerek Ar‐Ge yatırımlarına başlayarak, 2002 yılından bu zamana kadar GOSB da Ar-Ge ve Üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Moleküler biyoloji‐genetik, immünoloji‐seroloji temelli çalışmalar ve vücut dışı tanı kitleri için ar-ge süreçlerine soluksuz devam etmektedir. RTA Laboratuvarları, 2014 yılında hisselerinin %34’ünü bir biyoteknoloji firması kimliği ile halka arz etti. Hala daha Borsa İstanbul da Biyoteknoloji kotasyonundaki tek firma olmayı sürdürmektedir.
İştirakleriyle beraber 2020 yılında 15 ülkeden fazla ülkeye 10M USD üstü ihracat ile büyük bir başarıya imza atmıştır. ABD ve Almanya da test merkezlerine hizmetleri sağlayarak RTA Laboratuvarlarının geleceğine güç kalmaktadır.
RTA kendi konuları ile ilgili bilim camiası, endüstriyel firmalar, klinikler, üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile yakın ilişkiler içinde bulunmaktadır. 2017’de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi belgesi verilen RTA Laboratuvarları 2018 yılında Güler Yatırım A.Ş. tarafından satın alınmıştır. RTA Laboratuvarları Güler Yatırım A.Ş. bünyesi altında ARGE ve Üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.
Tekstil Hazır Giyimin başarılı İsmi Sn. Ali Doğaner’e TABA AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
ENKAY MODA, 1996 yılından beri İstanbul Bahçelievler’de bulunan 6000 metrekarelik Merkez Fabrikasında denim üretim sektörü üzerine faaliyet göstermektedir.
Yıllar içinde hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı ile dış ticaret hacmini artırarak 2014 yılında Beylikdüzü’nde 3000 metrekarelik Yıkama Fabrikası ve 2016 yılında Tokat Niksar’da 2500 metrekarelik Dikim Fabrikaları ile faaliyet alanını genişleterek denim üretimlerine devam etmektedir.
2022 yılına Sürdürülebilir bir üretim ile yoluna devam etmek isteyen ENKAY MODA, ‘’BLUE CIRCLE’’ Sloganı ile Erzincan’da 12.000 metrekarelik, Yenilenebilir Enerji ile üretim yapabilen bir Fabrikasını daha bünyesine katarak, Doğaya saygılı bir üretimi planlamaktadır.
Grubun, Türkiye operasyonunda aylık 250.000 adet üretim kapasitesi bulunmaktadır.
Bugün dünya çapında verdiği kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmeti ile dünyanın önde gelen markalarına denim ürünlerin üretim ve tasarım hizmetini sunan, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe toplamda 25.000 bin metrekare kapalı alanda, 700'e yakın çalışanı ile gerçekleştirdiği üretiminin %100’ünü ihraç eden ENKAY MODA, Türkiye’nin önde gelen denim üreticileri arasında yer almaktadır.
Suni deri sektöründe tasarım ve knowhow ile yeni pazarlara açılan başarılı ihracatçı FEZA SUNİ DERİ Sn. Emel Değirmenci Bedel ve Sn. Seynur Bedel’e, TABA AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratılarını takdim ettik.
FEZA Suni Deri geniş yelpazede bir suni deri üreticisidir. Sentetik derileri otomotiv, yat, uçak, mobilya, tekstil, çanta, ayakkabı ve diğer birçok sektörde talep görmektedir.
1965 yılından bu yana Türkiye'de suni deri üreticisi olan şirketin ayrıca Chicago’da ofisi de bulunmakta. Şu anda müşterileri için ISO 9001:2015 sertifikasına ve Anti-bakteriyel ürün sertifikasına sahip olan üyemizin ana spesifikasyonların tümü, su dirençli ürünler, kolay temizlenebilir ürünler, yanmayı geciktirici ürünler ve aşınma direnci özellikleri gibi tüketici güvenliği ve faydalarına dayanmaktadır. Gelişen ve büyüyen suni deri sektöründe müşterilerine en iyi ürünü ve kaliteyi sunmayı hedefleyen Feza Suni Deri, çevreye duyarlı bir organizasyondur. Ekolojik olarak dengeli ve sürdürülebilir teknoloji ve uygulamalara katkıda bulunmak için ürünlerinde kullanılan malzemeler ftalat içermeyen, tamamen organik ve çevre dostu üretimi hedeflemektedirler.
Sektörünün öncü kuruluşlarından başarılı ihracatçı Pharmest Sağlık Ürünleri Ltd. Sti. Sn. Mesut Halıcı’ya, TABA AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
PHARMEST uzun yıllardır edinilen bilgi, beceri ve tecrübeleri bir araya getirerek kurulduğu günden itibaren, sağlık ve kozmetik sektöründe güçlü AR-GE ile konusunda alışılmışların dışında özel formüle edilmiş ürünleri hedeflemiştir.
Corendon Airlines yöneticilerinden Sn. Ali Küpeli'ye TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını taktim ettik.
Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan Corendon Airlines, Türk tescilli bir hava yolu operatörüdür. 2000’li yılların başında Hollanda’da bir tur operatörü olarak kurulan Corendon, zaman içerisinde hava taşımacılığı, incoming ve otelcilik sektörlerinde de uzmanlaşarak uluslararası bir turizm grubuna dönüşmüştür. Corendon Turizm Grubu çatısı altında Hollanda ve Belçika merkezli tur operatörleri ile Hollanda mekezli Corendon Ducth Airlines ve Malta merkezli Corendon Airlines Europe bulunmaktadır. Ayrıca, Avrupa, Türkiye ve Karayipler'de otelleri ile incoming şirketi yer almaktadır. Kurulduğu ilk günden bu yana “Fark Yarat” sloganıyla girdiği havacılık sektöründe birçok örnek uygulamaya ve ilklere imza atan Corendon Airlines, ilk uçuşunu 12 Nisan 2005’te Eindhoven’dan Sabiha Gökçen’e gerçekleştirerek aynı zamanda bu meydana yolcu uçağı indiren ilk şirket olmuştur.
Corendon Airlines; 24 adet Boeing 737-800 model uçağıyla, 65 ülkede 165 havalimanına düzenlediği direkt uçuşlar ile yılda 6 milyon yolcu taşımaktadır.
Zirve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği A.Ş 2014 yılında kurulmuş sektörde ilk kurumsallaşan ve kısa sürede müşterilerine geniş bir hizmet portföyü sunarak ülke genelinde en büyük Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği firmalarından biri olmuştur. Kısa sürede 10 Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri ve 40 çalışanı ile büyük bir atılım yapmıştır.
Zirve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği dinamik kadrosu ve yeniliklere kolay uyum sağlayan teknolojik altyapısı ile sektördeki konumunu her geçen gün güçlendirmiş, böylece sektörün önde gelen firmalarının inanıp güvendiği, alışkın olduğu kaliteli hizmeti ve servis çeşitliliğini İstanbul , Bursa , İzmir ve Adana merkezli olarak tüm Türkiye de bulabilme imkânını doğurmuştur.
Zirve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliğinin yapmış olduğu kararlı atılımlar ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına hem antrepo operasyonları hem de danışmanlık çözümleri sunar hale gelmiştir.
"Denetim Güvendir" sloganımız ve güvenli hizmet vermeyi amaç edinen kurumumuz mükelleflerine daha iyi hizmet vermeyi asıl gaye haline getirmiş bulunmaktadır.
Bugün Türkiye’nin 20 ilinde sektöründe lider firmalara hizmet vermektedir
Zirve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Tekstil, Otomotiv, Lojistik, Kimya, Enerji, Gıda ve sektörlerinde tecrübeli kadrosu ile Ekonomik Etkili Gümrük Rejimleri, Nihai Kullanım, Basitleştirilmiş Usul Uygulamaları Ve Diğer Gümrük İşlemlerinin Doğru Olarak Uygulanmasını Sağlamak ve antrepo hizmetleri gibi konularda 4458 sayılı Gümrük Kanunu kapsamında Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği hizmetleri vermektedir.