Haberler sayfasına dön

Son Haberler

14.06.2021 TABA-AmCham Etkinlikleri

14 Haziran 2021 Pazartesi

AmCham Turkey TABA olarak; ''ABD PAZARINA GİRİŞ FIRSATLAR VE STRATEJİLER'' konulu Webinarımızı yoğun katılımla gerçekleştirdik.
Toplantımızı organize eden Y.K. Genel Sekreterimiz ve Moderatörümüz Sn. Dr. Yılmaz SÖNMEZ, Konuşmacılarımız; New York Ticari Ateşemiz Sn. Ahmet Selçuk NALBAT, Sn. Onur KUTLUBAY/A.J. WORLDWIDE SERVICES INC., Sn. Tarık MUHAFFEL/ELVAN USA, Sn. Deniz ÖLMEZ/MITA CONSULTING USA INC., Sn. Arda KERTMELİOĞLU/PANGEA, Sn. Şekip HARDAL/MANHATTAN GLOBAL CONSULTING LLC. katkı ve bilgi paylaşımlarından ötürü teşekkür ederiz.
Full webinara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://disk.yandex.com.tr/d/aK89CIIfeiVodw
Genel Başkanımız Sn. Süleyman E. SANLI, APARA Ekonomi Notları Programının konuğu oldu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Süleyman SANLI APARA Ekonomi Notları Programının Konuğu Oldu..
Aile Şirketlerinde Çocuklar Ne Zaman Devreye Girmeli?
Genel Sekreterimiz Sn. Dr. Yılmaz Sönmez, Türkiye'nin Haber ve İş Dünyası Televizyonu Bengütürk'te Meltem Aydın Gürsoy'un sunduğu ''İş Konuşalım'' programında soruları sizler için yanıtladı. Videonun tamamınına linkten ulaşabilirsiniz.
Aile Şirketlerinde Çocuklar Ne Zaman Devreye Girmeli? | BENGÜTÜRK TV | Dr. Yılmaz Sönmez
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Eyüp AKBAL, Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda; 2021 Yılın ilk 5 ayında FUZUL EV'in cirosunun yüzde 87 arttığını açıkladı.
2021 Fuzulev’e yaradı: Yılın ilk 5 ayında cirosu yüzde 87 arttı
Türkiye’de Tasarruf Finansman Sistemine dahil ettiği onbinlerce kişiyi ev ve otomobil sahibi yapan FuzulEv, yılın ilk 5 ayında cirosunu iki kata yakın artırdı. Şirket geçen sene Ocak-Mayıs dönemleri arasındaki cirosunu , 2021’in aynı döneminde 87 artırarak iki kata yakın yükseliş sağladı.
Türkiye’deki yüksek faiz nedeniyle, faizsiz seçeneklerle konut ve otomobil sahibi olma eğilimi hızla yükseliyor. Nitekim Türkiye’de ilk 4 ayda, geçen yılın aynı döneme kıyasla banka kredili konut satışı yüzde 55 daralırken, faizsiz seçeneklerle yapılan konut satışı yüzde 23 arttı. Faizsiz seçenekle ev ve otomobil sahibi yapan Fuzulev ise ilk 5 aylık performansını açıkladı. Buna göre ilk 5 ayda binlerce yeni kişiyi sisteme dahil ederek ev ve otomobil sahibi yapan Fuzulev, ciroda da yüzde 87 büyüdü. Mayıs ayında ise, nisana kıyasla yüzde 49 ciro artışı sağlayan Fuzulev, yılı en az iki kat büyüme ile kapatmayı hedefliyor.
Türkiye genelinde 108 şubesi ile hizmet veren FuzulEv’in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Faizsiz, tasarrufa dayalı finansman sistemi ile ev ve otomobil sahibi yapan şirketlere BDDK yönetmeliği ile devlet kontrolünün gelmesinin satışları ivmelediğini söyledi. İnsanların yüksek faizle ev sahibi olmak istemediğini burgulayan Akbal, “Banka kredisi ile ev alanlar en az bir evi de bankaya almış oluyor. Bu gerçek nedeniyle her geçen gün tasarruf finansman modeline ilgi artıyor. Yapılan regülasyon sonrası devlet kontrolüne girmemiz de vatandaş için önemli bir güvence oldu. Pandemi koşullarına rağmen FuzulEv olarak yılın ilk 5 ayında ciromuzu, geçen senenin aynı dönemine göre 2 kata yakın artırdık. Bu oranlarla birlikte satışlarımız da katlanarak artacak.” değerlendirmesinde bulundu.
‘İki kata yakın artışta online satış etkili oldu’
Pandemiye bağlı kısıtlamalarda, şubelerinin de kapalı olmasına rağmen online satışlar ile geçen senenin rakamlarını aşmayı başardıklarını vurgulayan Eyüp Akbal, “Pandemi sürecinde hem ülkemiz hem de tüm dünya sıkıntılar yaşadı. Ama bu süreci zorluklara ve yeni koşullara uyum sağlamak için bir fırsat olarak kullandık. Türkiye genelinde 108 şubemiz var ve büyümeye devam ediyoruz. Fakat kısıtlamalarda şubelerimiz de açılmadı. Bu noktada teknolojik alt yapımızı geliştirerek internet üzerinden online satışlara yöneldik. Özellikle mayıs ayındaki 17 günlük kapanmada satışlarımızın tamamı online gerçekleşti. Mayıs ayında ev ve otomobil sahibi olmak isteyen ve sistemimize dahil olanların sayısı da, tam kapanmaya rağmen nisan ayına göre yüzde 49 arttı. Bundan sonra şirket olarak bu tür inovatif çözümlerimiz sürecek” diye konuştu.
En fazla artış Ankara’da yaşandı.
FuzulEv’in cirosunda yılın ilk 5 ayındaki genel büyümesi yüzde 87 oldu fakat bölgelere göre bu oran değişiklikler gösterdi. Söz konusu dönemde Ankara yüzde 146’lık büyüme ile lider oldu. Başkenti yüzde 102’lik artışla Bursa izledi. İstanbul ise yüzde 94’lük’lük artışla üçüncü oldu.
ARAMIZA YENİ KATILAN ÜYEMİZ Sn. İsmail TURANLI'ya HOŞGELDİN DİYORUZ.
Başarılı iş adamı Sn. Ismail TURANLI 'ya AmCham Turkey TABA ya hoş geldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
Yangından Korunma ve Otomasyon Sistemleri konusunda faaliyet gösteren Norm Teknik A.Ş., 1997 yılından bu yana GLOBE FIRE SPRINKLER CORP./USA ve 1998 yılı itibari ile de XYLEM AC FIRE PUMPS/USA firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.
Bu işbirliklerini mühendislik birikimi ile birleştirip yangın ihbar, alarm ve yangından korunma sistemleri konusunda hem yurtiçi hem yurtdışında pek çok projede yer almıştır.
Norm Teknik A.Ş., İstanbul, Ankara ve İzmir’de yerleşik olup, 120’ye yakın beyaz ve mavi yakalı personeli ile hizmet vermektedir.
Norm Teknik A.Ş. ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.normteknik.com.tr. web adresini ziyaret edebilirsiniz.
ERKO Group Şirketi Kurucu Ortağı, başarılı genç İş İnsanı Sn. Cenk Kopuz' a TABA-AmCham ailemize hoşgeldin dileklerimizle üyelik beratını takdim ettik.
Erko Grup 2014 yılında otomotiv yedek parça ihracatıyla başlayan ticaret hayatına daha sonra filtre üretimi, turizm, gıda ve araç alım satımı gibi farklı iş kollarını da eklemiştir. Birden fazla alanda faaliyet gösteren Erko Group bünyesindeki tüm şirketlerinin amacı sektörde kendini istikrarlı bir şekilde yenilemek ve geliştirmektir. Yenilikçiliği ilke edinen grup şirketlerimizin her bir firması kalite anlayışını üst düzeyde tutmaktır.
Erko Grup şirketleri, küresel pazardaki performansını arttırmakta ve güvenilir bir çözümle müşteri beklentilerini her geçen gün daha da yükseğe taşımaktadır.
Profesyonel ekibiyle, müşterilerine rehberlik ederek hizmet ve kalite açısından önemli bir rekabet avantajı oluşturmalarına yardımcı olmak için geliştirilen stratejiyi teşvik ederek dünya çapında lider bir grup şirketi olmayı hedeflemektedir.
Aktif olduğu tüm iş kollarına ve ülke ekonomisine katkı sağlamak öncül amaçlarından biridir.
Erko Otomotiv, 38'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İhracat yaptığı ülkelere ek olarak portföyüne Amerika Birleşik Devletlerini de ekleme niyetindedir.
www.erkogroup.com web sitesinden faaliyet kollarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bu faaliyet alanlarıyla ilgili herhangi bir dernek üyemizin talebi olması halinde, Erko Group ile temasa geçebilirsiniz.